בתחילת גיל ההתבגרות, נערות מקבלות לראשונה את הווסת. לעיתים זה קורה בגילים צעירים יותר ולעיתים בגילים מאוחרים. כך או כך, לא קל להתמודד עם תסמיני המחזור ובייחוד עם הכאבים. כיצד תוכלו לסייע לבתכן להתמודד עם כאבי המחזור? מאמר בנושא.

יש מה לעשות!

נשים רבות סובלות מכאבי מחזור, כשעוצמת הכאב היא אינדיווידואלית, כך שסביר להניח שיש מי שחוות את הכאב באופן בלתי נסבל, ויש מי שיכולות להתמודד עמו. לרוב, כאבי המחזור גם מלווים בכאבי ראש, חולשה כללית ואפילו בחילות או עצירות, מה שמקשה על ניהול אורח החיים התקין. אם שאלתם את עצמכם לא פעם ולא פעמיים, איך לטפל בכאבי מחזור חזקים – טוב לדעת שיש כמה וכמה פתרונות. חשוב לומר שאם מדובר בכאבים חזקים במיוחד, כדאי לבדוק זאת ולפנות לגורם רפואי על מנת לשלול מחלות מסוימות.

משככי כאבים

דרך אחת להתמודד עם הכאבים היא ליטול משככי כאבים, כמו אקמול או אופטלגין. מדובר בטיפול תרופתי (בדרך כלל ללא מרשם), שמסייע ומקל למספר שעות. עם זאת, יכול להיות שלא תרצו שהבת המתבגרת תצרוך משככי כאבים בתדירות גבוהה, וסביר שתעדיפו לפנות לרפואה הטבעית.

הורים למתבגרת יש מה לעשות נגד כאבי מחזור

הכל מתחיל ונגמר בתזונה נכונה

זה לא מיתוס. תזונה נכונה היא הלב של עולם הבריאות. כשהמתבגרת אינה צורכת רכיבים חיוניים במהלך היום – יכול להיות שתהיה לזה השפעה על כאבי המחזור שלה. כמו כן, גם היעדר פעילות גופנית עשוי להשפיע על רמות הכאב.

חשוב להקפיד לאכול אגוזים ודגנים מלאים, כמו גם מאכלים שמכילים סיבים תזונתיים. יתרה מזאת, לא כדאי לוותר על פירות וירקות, משום שהם מכילים לא מעט וויטמינים חיוניים שיוכלו לסייע לבריאות הגוף. המאכלים הללו (ואחרים נוספים) מאזנים את הגוף מבחינה הורמונלית ויכולים לסייע בהקלה על כאבי המחזור. מלבד זאת, יש מאכלים מהם כדאי ורצוי להימנע, כמו מאכלים שמכילים שומן טראנס או שומן רווי, קפאין, שוקולד וכו'.

עיסויים בבטן התחתונה

נוסף על כל הדברים שצוינו מעלה, ניתן להתמודד עם כאבי המחזור גם באמצעות עיסויים. רצוי להיעזר בשמנים טבעיים כמו שמן קיק או שמן בבונג, שיוכלו להקל על הכאב. אם הנערה אינה מתחברת לעיסויים, ניתן להניח על הבטן התחתונה כרית חמה (רק שימו לב שלא תהא חמה מידי).

להעדיף בגדים רפויים

דרך נוספת להקל על הכאב, היא לוותר על הבגדים הצמודים (למשל ג'ינסים או מכנסי טייץ), ולהעדיף פריטי לבוש רחבים יותר, כך המכנסיים לא ילחצו על הבטן התחתונה ולא יחמירו את הכאבים.

שנסכם?

בעוד שעם מתבגרים, נתקלים באתגרים כמו ללמד להתגלח, עם מתבגרות, האתגרים הם שונים (למרות שיש לא מעט נקודות משיקות). אחד האתגרים הגדולים, לפחות בגילאי ההתבגרות המוקדמים, הוא כאבי המחזור. כולם רוצים להיות הורים טובים, ולחפש אחר דרכים לסייע ולהקל על ילדיהם. טוב לדעת שבעידן מודרני כמו שלנו, המידע נגיש וזמין לכולם ברחבי הרשת.

רק בריאות.