מקרים של רשלנות רפואית בכל הקשור לעיכוב באבחון או פענוח שגוי מהווים עילה לתביעה. כיצד תוכלו לנהל את התביעה על הצד הטוב ביותר ועם שימת דגש על שיקום חייו של ילדכם? להלן הפרטים.

רשלנות רפואית על רקע כשלים באבחון מחלה – כל מה שרציתם לדעת בנושא וחששתם לשאול

ע"פ נתוני משרד הבריאות, קופות החולים וחברות הביטוח משלמות בכל שנה פיצויים בסך מיליוני שקלים – על רקע של רשלנות רפואית. כאשר מדובר בילדים, ניתן לומר כי מדובר במגמה חדשה יחסית, וזאת כחלק ממודעות הולכת וגוברת מצד הורים שמבינים כי לאור כשלים באבחון המחלה – בין אם מדובר באבחון אותו ניתן יהיה לגלות עוד לפני הולדת הילד ובין אם מדובר בכשלים שהתרחשו בדרך, וגרמו לנזק ממשי לילד. רופאים מחויבים לשמור על בטיחותם של ילדים ומטופלים, וכאשר סיטואציה כזו מתרחשת, מדובר ברשלנות רפואית. עולם הרפואה הוא עולם מורכב, ולא פעם בשל אותם כשלים נגרם נזק שמשפיע לא רק בטווח הקצר אלא גם בטווח הרחוק על חייו של הילד. קיים חשד כי היה כשל באבחון המחלה של ילדכם? ניתן לקבל ייעוץ משפטי באתר lawtip  מתוך מטרה לקבל ידע משפטי, ובהתאם לכך לנקוט בהליכים משפטיים כנגד הגורמים הרפואיים אשר היו אחראים לרשלנות.

כשלים באבחון מחלות ילדים יש מה לעשות

מדוע ייצוג מצד עורך דין חיוני לצורך התהליך?

אבחון שגוי, אי אבחון של בעיה רפואית או פענוח לא נכון של בדיקות מהווים סכנה לחיי אדם ועילה להגשת תביעה, אולם על מנת להוכיח כי אכן התרחש אירוע של רשלנות רפואית, מוטלת עליכם ההורים חובה משפטית. עליכם לא רק להראות את הנזק שנגרם, אלא להוכיח כי המעשה הרשלני לכאורה של הרופא הוא זה שהוביל לפגיעה. מדובר ביסודות חשובים – תיאור הפעולה של הרופא, הנזק והוכחת קשר סיבתי בין הפעולה לתוצאה. מכיוון שלא כל טעות של רופא מוגדרת כרשלנות, התייעצות עם עורך דין המתמחה בתחום של רשלנות רפואית בילדים מהווה חלק בלתי נפרד מהתמודדות עם התהליך, הן בשל הבירוקרטיה הכרוכה בכך והן בשל גיבוש תיק ראיות המבוסס על חוות דעת רפואית מצד רופא ילדים מומחה וכן ראיות תומכות נוספות שבאמצעותן ניתן יהיה להוכיח את הקשר הסיבתי, ובהתאם לכך לדרוש פיצוי כספי.

פיצוי גם ללא צורך בהתערבות בית המשפט

חלק מהותי מתיקים של רשלנות רפואית בילדים עוברים לא פעם לגישור, מתוך מטרה לסיים את ההליכים בהקדם האפשרי. מדובר בדרך מצוינת שמאפשרת לכם כהורים להימנע ממאבק משפטי ארוך ומתיש. על כן, ייצוג משפטי מצד עורך דין מומחה לתחום יכול לתרום לא רק לקבלת פיצוי אלא גם לקיצור הליכים, מתוך מטרה לשקם את חייו של הילד ולהעניק לו את הטוב ביותר – במסגרת תוואי ההסכם והבנה כי על רשלנות רפואית, משלמים.