אם יש דבר אחד טוב שקרה בעקבות משבר הקורונה, זה שיותר ויותר אנשים גילו את האפשרות של פרנסה קבועה ויציבה דרך הבית, בין אם כשכירים שעובדים מרחוק ובין אם כעצמאים. הבשורה הזאת היא בבחינת גילוי משמעותי עבור רבים, אבל אין שום ספק שמתוך כל אלו שיצאו נשכרים מהאפשרות הזאת, הורים לילדים הם אלו שהכי מעריכים אותה, שכן היא מאפשרת את השילוב המושלם בין קריירה לבין ההורות וניהול משק הבית. אם גם אתם הורים לילדים וטרם התחלתם לעבוד מהבית, ובמיוחד אם מדובר על משהו ששקלתם אותו לאחרונה, אנו רוצים לספר לכם שמדובר בדבר מה שהוא בהחלט אפשרי וכל שצריך זה למצוא את האפיק המתאים והעיסוק שאתם מתחברים אליו וטובים בו שיאפשר לכם לעשות זה. אנחנו רוצים לשתף אתכם בכמה רעיונות שיאפשרו פרנסה כזו בתור עצמאיים, אך חשוב לומר שתמיד שווה לבדוק את האופציה של עבודה כשכירים מהבית, אפשרות שחברות ועסקים רבים במשק מעדיפים כיום. לפני שנתחיל, כמה מילים על התהליך הבירוקרטי הטכני שחשוב לעשות לפני.

פתיחת תיק עוסק פטור/מורשה

בראש ובראשונה, אם עד היום עבדתם רק כשכירים ואתם מעוניינים להתחיל לקבל הכנסות באופן עצמאי, חשוב לזכור שעל פי חוק מס הכנסה בישראל, כל הכנסה שלכם חייבת להיות מדווחת ועליכם להפריש כספים למס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי. איך עושים את זה? ובכן, התהליך הוא פשוט מאד וכל שצריך הוא להקדיש יום לביקור במס וביטוח לאומי לפתיחת התיק. אם כבר יש לכם הכנסות צפויות גבוהות מההתחלה (סביב 100,000 שקלים בשנה, אבל חשוב לבדוק כי הסכום משתנה כל הזמן), תצטרכו לפתוח תיק עוסק מורשה שאומר שאתם צריכים לגבות ולשם מע"מ בנוסף לתשלומי מס הכנסה. פתיחת תיק כזה כשההכנסות גדלות היא גם אפשרית והרוב מעדיפים להתחיל מפתיחת תיק עוסק פטור. עוסק פטור למעשה פטור מתשלומי מע"מ וגם לא חייב בדיווח חודשי או דו חודשי, אלא רק בהגשת דו"ח הוצאות והכנסות שנתי. לכל הדברים הללו אנו ממליצים להיעזר ברואה חשבון.

איך הורים יכולים לעשות כסף מהבית?

קידום אתרים

נתחיל בתחום הראשון שמאפשר לעשות כסף מהבית – קידום אתרים. מדובר בשירות נדרש ביותר היום ויש הרבה מאד אפיקים שאפשר ללכת בכיוון שלהם כמו קידום אורגני בגוגל, קידום ממומן בגוגל וכן קידום מסוגים שונים ברשתות החברתיות.

כתיבת תוכן

כתיבה היא מקצוע מבוקש למדי, במיוחד בעידן שלנו בו צריכים למלא אתרים רבים בטקסטים. אם אתם יודעים לכתוב ובעיקר אם אתם אוהבים לכתוב, מדובר באפשרות מצוינת עבורכם.

דרופשיפינג

מדובר למעשה בתיווך מכירת מוצרים מאתרים מובילים כמו איביי, אמזון ועלי אקספרס. הרווח הוא למעשה על ההפרש בין מוצרים שונים שנמכרים דרככם לבין מחירם בפועל. מדובר בתורה שלמה ותחום שמצריך היכרות, אבל מי שטוב בזה ומוכן להשקיע וללמוד יוכל בהחלט לעשות רווחים יפים.

נכסים דיגיטליים

נכסים דיגיטליים הם למעשה אתרים גדולים בהם אפשר לפרסם, למכור קישורים ולבנות בסיס לעוד הרבה סוגים של הכנסות. גם כאן חשובה מאד היכרות עם התחום וזה כן משהו שצריך ללמוד לעומק על מנת להצליח בו, וגם כאן אפשר להגיע להצלחה מכובדת עם מידת השקעה רבה.

טיפ למנצחים – פשוט תתחילו

יכול מאד להיות שאתם מאד חוששים לעשות את הצעד וזה מובן, במיוחד בתור הורים לילדים שלא אחראיים רק על עצמם. עם זאת אנחנו חושבים שהדבר הנכון לעשות הוא לקפוץ למים ואם זה לא הולך תמיד אפשר לחזור אחורה. בהצלחה!