עמותת לב ונפש הוקמה מתוך חזון ורצון עז להקל על חייהם של השכבות המוחלשות באוכלוסייה, כמו ילדים עם צרכים מיוחדים, הלומי קרב, ילדים המאושפזים במחלקות פסיכיאטריות ועוד. העמותה מפעילה מערך של אנשי צוות, מתנדבים ואנשי מקצוע במטרה להקל על חיי המתמודדים ולשפר את יכולת ההתמודדות שלהם עם המצב. במאמר שלפניכם סקרנו את פעילות העמותה וכיצד היא מסייעת לילדים עם צרכים מיוחדים.

אודות עמותת לב ונפש

עמותת לב ונפש הוקמה על מנת לסייע לאנשים הסובלים ממחלות נפש בישראל, בדגש על ילדים ונוער. העמותה פועלת מול מרבית בתי החולים לבריאות הנפש והמחלקות הפסיכיאטריות בישראל, ומסייעת במגוון דרכים לילדים עם צרכים מיוחדים, הלומי קרב, נשים שחוות דיכאון אחרי לידה ועוד.

עמותת לב ונפש למען ילדים עם צרכים מיוחדים

חטיבת הסיוע לילדים עם צרכים מיוחדים

העמותה נתרמת לבקשות המגיעות מהצוותים הרפואיים בהתאם לדרישות הייחודיות של כל מחלקה:

מחנות נופש והבראה

עמותת לב ונפש מפעילה מחנות נופש הנמשכים שלושה ימים עבור ילדים עם צרכים מיוחדים, אשר מעניקים להורי הילדים את היכולת מעט לשכוח משגרת היום יום האינטנסיבית. צוות המתנדבים של העמותה יחד עם צוות רפואי, עובדת סוציאלית ואחיות מוסמכות מובילים במשך שלושה ימים עשרות הילדים ברגישות ובאחריות. הילדים זוכים לחוות חוויות חדשות ומרגשות, שעקב מצבם לא יכלו לחוות בדרך אחרת, תוך כדי שההורים מבלים וזוכים לראות את ילדיהם נהנים. מחנות הנופש הללו מסייעים לשפר את מצב הילדים כמעט בכל היבט אפשרי.

 

 

פעילויות לילדים מאושפזים

פעילויות בחגים

סיוע להלומי קרב

הלם קרב הינו תגובה לפוסט טראומה של חייל לאירוע שהתרחש בזמן פעילות מבצעית או מלחמתית. בישראל חיים 4,000 הלומי קרב המהווים 10-15% מכלל הנפגעים במלחמה. עמותת לב ונפש מאמצת הלומי קרב ברחבי הארץ, כאשר מתנדבי העמותה נמצאים בקשר רציף עם ההלומים ודואגים לצרכים שלהם, כמו סלי מזון, מוצרים לתינוקות, פעילויות חברתיות ועוד.

לסיכום

עמותת לב ונפש חרטה על דגלה לסייע על ילדים ונוער, ובפרט ילדים עם צרכים מיוחדים, נוער בסיכון וילדים המאושפזים במחלקות פסיכיאטריות. העמותה נמצאת בקשר רציף עם בתי החולים והרשויות המקומיות, כדי לסייע להם ברכישת ציוד, סלי מזון והקמת פעילויות שיעשירו את עולמם ויעזרו להם בהתמודדות עם אתגרי היום יום.