מתכננים לטוס עם כל המשפחה להודו? ובכן, על מנת שתוכלו לעבור את הטיסה הארוכה בשלום נדרש לסגל לא מעט סבלנות אבל גם להתכונן מראש, כך שתוכלו להעביר את הטיסה בשלום. כיצד תעשו זאת? להלן טיפים בהם תוכלו להיעזר לטובת הנסיעה.

טסים עם המשפחה להודו – כך תצלחו את הטיסה בשלום

בשנים האחרונות יותר ויותר משפחות מחליטות לארוז את התיק ולטוס למזרח הרחוק, ויותר נכון – להודו. הודו מהווה את אחד היעדים המבוקשים ביותר לטיולי משפחה הן בזכות האטרקציות הרבות והן בזכות המחייה הזולה שמאפשרת למשפחה לטוס לחופשה חלומית בתקציב מצומצם. עם זאת, צריך לקחת בחשבון את ההיבט של הטיסה. באופן טבעי, טיסה ארוכה שלוקחת בין 6 שעות ועד תשע שעות (במידה וישנו קונקשן) דורשת מכם כמבוגרים אחראים לספק תעסוקה ילדים, מאחר וילדים מתקשים לשבת בשקט או לישון כמו המבוגרים. בנוסף לכך, ישנו קושי בעבור ילדים להתמודד עם השינויים הפיזיולוגיים שמתרחשים תוך כדי טיסה כמו כאבים באוזניים וכן קושי לשליטה על הצרכים, ועל כן אתם כהורים צריכים לסייע להם לעבור את הטיסה בשלום ועם שימת דגש על יכולת לדאוג לבריאותם. כיצד תעשו זאת? להלן טיפים שדרכם תוכלו להתכונן לקראת הטיסה, והמסע בהודו:

ביצוע חיסונים

בשלב הראשון ועוד לפני הטיסה חשוב לתאם לכל בני המשפחה חיסונים. תוכלו למצוא רשימת חיסונים להודו באתר https://visa-india.co.il/, וזאת בכדי לתכנן מראש את החיסונים כך שכל בני המשפחה יוכלו לקבל את המנה השנייה בזמן. שימו לב כי בזמן תקופת החגים ישנו עומס חריג על המרפאות מצד מטיילים ומשפחות ועל כן ככל שתקדימו לתאם את התור, כך ייטב.

טיול משפחתי להודו: איך מתכוננים לקראת הטיסה?

ביטוח בריאות

רכישת ביטוח בריאות לכם ולילדים מהווה את הנדבך השני אותו נדרש לבצע לקראת הכניסה. כל חברת ביטוח מציעה כיסוי שונה בעבור נסיעה לחו"ל ועל ביצוע של השוואה ובדיקה הוא חלק חיוני בתהליך הרכישה. בנוסף, בדקו האם אתם יכולים לקבל הנחה בעבור רכישה של ביטוח בריאות לכל בני המשפחה – וזאת בכדי להבטיח כי לכל מקרה רפואי, תוכלו לקבל כיסוי מצד חברת הביטוח.

הוצאת ויזה

הוצאת ויזה לילדים ולכם יכולה להתבצע אונליין, דרך חברה המתמחה בתחום. ללא ויזה לא ניתן להיכנס למדינה ועל כן  את התהליך נדרש לבצע כשבועיים לפני הטיסה. מילוי הפרטים חייב להתבצע בצורה מלאה ומדויקת ועל כן בדקו היטב כי אתם ממלאים את הפרטים כשורה כמו גם מצרפים תמונות פספורט עדכניות של הילדים. מיד לאחר קבלת הוויזה לחשבון המייל הדפיסו והכניסו את הוויזות של המבוגרים כמו גם הילדים לתיקייה ביחד עם צילומי דרכון וכן פוליסת הביטוח.

הכנת צ'ופרים

מאחר ומדובר בטיסה ארוכה, רצוי להביא איתכם לטיסה צ'ופרים בדמות חטיפים שהילדים אוהבים (אפשר גם להכין חטיפים בריאים בבית), ירקות, פירות וכמובן שתייה. העדיפו להעניק את הצ'ופרים בפרקי זמן קצרים, אולם הימנעו במקביל גם מאכילה של ארוחה כבדה טרם הטיסה מאחר וארוחה כזו עלולה להכביד על הבטן הרגישה של הילדים.

כך תהפכו את הטיסה לכיפית – ותכינו את הילדים לקראת המסע בהודו

על מנת שהטיסה תעבור בשלום ואפילו בכיף, מומלץ להפוך את הטיסה לחוויה כיפית ובלתי נשכחת. הביאו איתכם בתיק משחקים, טאבלט עם אפליקציות משחקים או וידיאו שבו ניתן לצפות גם ללא חיבור לאינטרנט, משחקי חשיבה או קופסאות הפתעה עם צ'ופרים ופינוקים אותם הכנתם מבעוד מועד. חשוב להישאר סבלניים ולתמוך בילדים במהלך הטיסה, ועל כן דרך מצוינת לעשות יכול להתבצע באמצעות סרטונים על היעדים בהם אתם עומדים לבקר, כמו גם מעבר על מפת הטיול. בכך, תוכלו להתכונן בצורה הטובה ביותר לקראת הטיול המשפחתי המרגש ביעד קסום ובלתי נשכח כמו הודו.