אם אתם גרים בבית פרטי ויש לכם רכב פרטי, ובמיוחד אם יש לכם משפחה גדולה שמחזיקה שיותר מרב אחד, כנראה שגם אתם מחפשים וצריכים חנייה לרכבים על בסיס קבוע. נכון, הצורך הזה הוא לגמרי תלוי מקום מגורים ויש אזורים שארץ שהם בהחלט שופעי חנייה, אבל למען האמת גם במקומות כאלו, כאשר מדובר על בתים פרטיים, הרבה יותר נוח ונכון לדאוג לחנייה פרטית שתשמש אך ורק את דיירי הבית, לא תפריע לשאר דיירי הרחוב ותבטל כליל את הצורך בחיפוש מתמיד אחר מקום חנייה. כמובן שחנייה פרטית זה משהו שאפשר למגן הרבה יותר וגם לקרות, כך שהרכב לא צריך להיות חשוף לשמש בחודשי הקיץ, ככה שיש פה לא מעט יתרונות וזה משהו ששווה לגמרי לשקול. ברגע שמחליטים לעשות את הצד ולבנות חנייה כזאת בבית פרטי, חשוב להבין שזה לא משהו שעושים ללא מחשבה וכי מעבר לצורך לתכנן את החנייה בהתאם לצרכים שלכם, יש גם דברים בירוקרטים וטכניים שצריך לעשות ולקחת בחשבון. הנה כמה נקודות למחשבה לקראת הקמת חנייה בבית פרטי.

תכנון מוקדם ונכון

אז כפי שאמרנו, המחשבה שצריכה להוביל אתכם בכל רגע היא איך לתכנן את החנייה כך שתתאים לצרכים שלנו באופן מושלם. האם אנחנו רוצים חנייה שגם מאפשרת הגנה על הרכבים מפני גניבה? האם חשוב לנו לבנות חנייה מקורה על מנת להגן על הרכבים מהשמש? האם אנחנו מארחים הרבה ורוצים גם לתת לאורחים שלנו את האפשרות לחנות בה? כל הדברים הללו בהחלט משפיעים על התכנון ומכאן צריך לחשוב אפשרויות כגון:

מנוע חשמלי לשער אוטומטי

חשוב לדעת כי זהו מוצר מצוין ומתקדם שייתן מענה למי שמחפש את השמירה וההגנה על הרכב. כמובן שזה לא מסתכם רק בזה, מפני ששער חשמלי או הרבה יותר אסתטי ואפילו יוקרת ומעלה על הדרך את הערך של הנכס.

גג/גראז'

כמובן שצריך לשקול תמיד את האפשרות של התקנת גג מעל החנייה ואפשר גם ללכת על גראז', ככה מרוויחים גם את הקירוי מצד אחד, ומצד שני מקבלים על הדרך מקום אחסון מצוין.

חנייה כפולה

אפשרות שחובה לשקול אם יש בבית יותר מרכב אחד או במידה ואתם מארחים הרבה ורוצים לאפשר לאורחים שלכם לחנות בנוחות.

חנייה לרכב המשפחתי: איך מתכננים חניה בבית פרטי?

היתרי בנייה ובנייה על פי התקן

שימו לב שכמו כל דבר כמעט, בניית חנייה בבית מצריכה אישורים מיוחדים מהמנהל לבנייה נוספת (בהתאם לחוק התכנון והבנייה). כן, יש לא מעט אנשים שבונים את החנייה ללא האישורים המתאימים וחלקם אפילו לא מסתבכים בגלל זה, אבל אם תשאלו אותנו מדובר על סיכון שלא שווה לקחת. עדיף לעשות את זה בצורה מסודרת ולבנות את החנייה לפי התקן כל שכל האישורים יתקבלו גם לאחר הבנייה ולא תיכנסו לתסבוכת מיותרת.

כמו כן שווה לדעת שמקרה בו תחליטו למכור את הבית, חריגות בנייה יאלצו אתכם לערוך הרבה שינויים ויכול להיות שתפסידו כסף.

היעזרו באדריכל מקצועי

אם אתם רוצים להיות שקטים לחלוטין, אנו ממליצים לשכור את שירותיו של אדריכל מקצועי שעוסק בתחום של תכנון חניות בפרט. איש מקצוע כזה לא רק יסייע לכם בתכנון נכון ויעיל של החנייה שלכם, אלא מכיר גם את כל החוקים ויודע לרוב להתנהל מול הרשויות המקומיות לקבלת היתרים מהירה.

לסיכום – חניה בבית זו אכן פריבילגיה ובהחלט משהו ששווה לעשות. באותה נשימה חשוב לומר שזה משהו שצריך לעשות לאחר תכנון מקצועי ולא באופן מאולתר וחובבני על מנת להגיע לתוצאות טובות.