הליך בניית הבית הראשון

השלבים הראשונים בחיים של כל זוג צעיר מתאפיינים מצד אחד בהרבה חוויות ראשוניות ומרגשות, אך מצד שני בלא מעט אתגרים מורכבים. אחד האתגרים הללו הוא נושא המגורים, כאשר זוגות רבים מתלבטים אם לגור בשכירות, לקנות בית חדש מקבלן או לקנות דווקא דירה יד שנייה. לצד כל אלו, זוג שמחליט דווקא לבנות את הבית הראשון שלו, עומד לפני אתגרים מורכבים הרבה יותר ואם לא עושים זאת באופן מושכל, זה בהחלט יכול להאט את התהליך ולהביא להוצאות כספיות מוגזמות מעבר למתוכנן. עבורכם, הזוגות שעומדים בפני הצעד המרגש של בניית הבית הראשון, אנו רוצים לחלוק כאן מדריך קצר עם כל הנקודות שאתם פשוט חייבים לקחת בחשבון.

בחירת בעלי מקצוע

נתחיל עם אחד הנושאים החשובים ביותר ואולי החשוב מכולם – בחירת בעלי המקצוע. זכרו כי אותם האנשים הם אלו שאחראים על איכות הבית שלכם בסופו של דבר ועל כן הבחירה שלכם חייבת להיעשות מתוך שיקול דעת מלא. אפשרות אחת היא לבחור קבלן מפתח שיביא איתו את כל בעלי המקצוע השונים, וזה בהחלט מקל על הדברים אבל ככל הנראה יעלה יותר בשורה התחתונה. האפשרות השנייה היא למצוא את בעלי המקצוע בעצמכם אבל מומלץ לא להיכנס לזה אם אין לכם הבנה בתחום ואת הזמן והסבלנות הנדרשים לכך. כך או כך, לפני הכניסה לבית אנו ממליצים להזמין קבלן גמר מקצועי שיכין את הבית ברמה הגבוהה ביותר לכניסה שלכם. אחד המומלצים הוא קבלן גמר מטעם "שיינר שיפוצים" ושווה בהחלט לבדוק את הכיוון הזה.

תכנון על פי הצרכים

אלא אם כן יש לכם תקציב בלתי מוגבל, התכנון של בית חדש מצריך תמיד איזון מוקפד בין רצוי למצוי. בתחילה הגדירו מהם הצרכים שלכם מהבית החדש ולאחר מכן ערכו רשימה של הדברים שהם בגדר מותרות. מכאן, עברו לשלב של תכנון התקציב כשאתם לוקחים קודם כל בחשבון את המענה לצרכים הבסיסיים והחשובים ביותר שלכם.

תכנון כלכלי מקדים

אם כבר החלטתם לבנות בית בעצמכם, אנחנו כנראה לא צריכים לספר לכם שמדובר בתהליך שעולה לא מעט כסף. כמה יקר זה כבר תלוי בכם ובציפיות שלכם ממנו, אבל מה שחשוב לעשות זה להגדיר תקציב גג התחלתי. מהמספר שאליו הגעתם אנו ממליצים להוריד כמה עשרות אלפי שקלים (אפילו עד 100,000) מהסיבה הפשוטה שבכל מקרה הולכות להיות הוצאות לא מתוכננות. אם בחרתם קבלנים מקצועיים ואתם עושים הכל מתוך תכנון מוקפד, ההוצאות הבלתי מתוכננות יהיו מינימליות. אם לא תפעלו כך, אתם עלולים להיכנס לחריגות משמעותיות שלא בטוח שתוכלו לעמוד בהן.

היערכות טכנית למעבר

עוד דבר שכדאי לעשות עוד לפני שהלבנה הראשונה מונחת, זה לתכנן את המעבר הצפוי. כדאי לשאול את עצמכם שאלות כמו:

שימו לב כי לכל הדברים הללו יש השפעה מכרעת על ההתנהלות העתידית שלכם וזה משהו שבהחלט כדאי לדאוג לו מראש ולא ברגע האחרון.

בשורה התחתונה, על אף שתכנון ובנייה של בית הן משימות מורכבות, אם ניגשים לתהליך מתוך ידע ובסבלנות הנדרשת, ניתן בהחלט לעשות זאת בצורה טובה. מאחלים לכם בהצלחה ובטוחים שתצליחו לבנות את בית החלומות שלכם תוך זמן קצר.