ברונכיטיס אצל ילדים

ברונכיטיס אצל ילדים היא תופעה מוכרת המתרחשת בעיקר בחודשי החורף. למרות שאין מדובר בדלקת מסוכנת, היא כן עלולה להדביק ואף להשפיע על איכות החיים של הילדים. כיצד ניתן להקל על התסמינים? להלן הפרטים.

הילדים סובלים מברונכיטיס? כך תוכלו לסייע להם באופן טבעי

כמעט כל הורה מתמודד עם הסיטואציה הזו. באמצע היום או אפילו באמצע הלילה הילד מתחיל להשתעל עם הרגשה כללית רעה ולא פעם עם תסמינים שכוללים חום, ליחה מוגברת בשיעול, כאבי ראש וקוצר נשימה. כל התסמינים הללו מובילים לאבחנה של ברונכיטיס, דלקת במערכות הנשימה שמופיעה כתוצאה מחיידק או נגיף שנחשב למדבק מאוד. ברוב המקרים מדובר בדלקת שחולפת במהרה אולם לעיתים היא עלולה להחמיר עד למצב של דלקת ריאות. נוסף לכך, מדובר במצב רפואי מדבק ולכן סביר להניח כי אם הילד סובל מברונכיטיס כך גם יתר בני המשפחה, ועל כן רצוי לטפל בהקדם בתסמינים כמו גם להקל על התסמינים שעלולים להשפיע מאוד על איכות החיים של הילדים ושלכם כהורים. אז מה ניתן לעשות? ובכן, להלן מספר הצעות:

ביקור בחדר מלח

חדרי מלח זוכים בשנים האחרונות לביקורות מצוינות מצד מבקרים, וזאת בשל העובדה כי מדובר בחדר שנועד לסייע בעבור שחרור תעלות האוויר והנשימה בעקבות אלרגניים כמו גם ילדים שסובלים מברונכיטיס. השהייה בחדר מתבצעת באמצעות שאיפה של גבישי מלח טבעיים, לטובת פתיחה של תעלות האוויר ובהתאם לכך התמודדות טובה יותר עם הברונכיטיס. מדובר בעלות כספית אטרקטיבית לכל כיס וניתן בהחלט לומר כי מדובר בדרך מצוינת לסייע לילדים בהתמודדות עם שיעול, ובוודאי גם לכם אם נדבקתם.

מקלחת אדים

דווקא מקלחת אדים פשוטה יכולה לחולל הבדל עצום מבחינת הוצאת הליחה ושחרור. מאחר והאדים מעודדים את פתיחת מעברי האוויר, ניתן לסייע לילדים להוציא את הליחה ובהתאם לכך ליצור הקלה ממשית בתסמינים של השיעול הטורדני. שימו לב כי רצוי לשהות בחדר למשך מספר דקות בלבד, ולהרבות בשתייה של מים לאחר מכן.

אידוי צמחי מרפא

דרך חנויות מקצועיות המתמחות בתחום של הרפואה האלטרנטיבית ניתן לבצע רכישה של צמחי מרפא ייעודים אותם ניתן לאדות דרך מכשירי אידוי או דיפיוזר, לטובת הקלה על תסמינים של שיעול,  ליחה וחום. מדובר בצמחים טבעיים בהם נעשה שימוש מזה מאות שנים, כאשר המטרה של צמחי המרפא היא לחזק את המערכת החיסונית כמו גם לתרום לריפוי הטבעי של הגוף.

תרגול נשימה

ביוטיוב ניתן ללמוד כיצד לתרגל נשימה נכונה עם הילדים, מתוך מטרה כי הם יצליחו לפנות את הליחה כמו גם לנשום עמוק כאשר הם מרגישים התקף שיעול. טכניקה של תרגול נשימה נכון הוא חשוב מאוד בעבור ילדים שיכולים גם ללמוד להירגע באופן עצמאי, לא פעם בשל התדירות הגבוהה של השיעולים, בעיקר בשעות הלילה.

אוורר הבית

חלק מהותי מהטיפול בילדים שסובלים מברונכיטיס כולל אוורר קבוע של החדר, לטובת זרימה טובה של אוויר. במידה ואתם מעשנים, עדיף להימנע ככל האפשר מעישון בסמוך לילדים בשל העובדה כי הוא עלול להגביר את בעיות הנשימה של הילדים ואף להשפיע על בריאותם. ככל שהחדר מאורר באופן קבוע כך תוכלו להקל באופן משמעותי על הבריאות של ילדכם.

 

לסיכום, אין טיפול תרופתי ייעודי בעבור תופעה של ברונכיטיס אולם באמצעות מספר פעולות פשוטות ניתן בהחלט לשפר את ההרגשה הכללית של הילדים. שימו לב כי בכל מקרה של החמרה בתדירות השיעול נדרש לקבוע תור ולגשת לרופא, לצורך קבלת טיפול רפואי ממוקד.