הורים לילדים? ובכן, אנחנו כנראה לא אלו שצריכים לספר לכם על האתגרים הרבים שמגיעים עם המשימה הזו, והם מתחילים כבר משלב הינקות. אנחנו מדברים כמובן על מלאכת החינוך שהיא לא תמיד פשוטה, על הרצון לדאוג לילדים שלנון למסגרות חברתיות יציבות ועל השאיפה להעניק להם את כל הצרכים הרפואיים להם נדרשים. אכן, המשימות של הורים הן רבות ומגוונות, אך כנראה אף הורה לא התכונן מימיו לאתגרים שהביא איתו משבר קורונה. באחת, כל ילדי ישראל נאלצו להישאר בביתם ולא יכלו לצאת למסגרות הלימודים, לפגוש חברים ולרכוש השכלה, כאשר במקביל ההורים כמובן היו צריכים לעבוד מהבית ולא יכלו תמיד לדאוג להם לתעסוקה הולמת. כאשר החלו עם הלמידה מרחוק דרך הזום, זה היווה אוויר לנשימה עבור הורים רבים וילדיהם. עם זאת, ילדים שהגיעו מבתים שלא יכולים להרשות לעצמם לרכוש מחשב, מצאו עצמם נופלים בין הכיסאות. למרבה המזל, רפי אדרעי מעמותת אחינועם ואחיו נרתמו ונתנו לילדים ולנוער כאן הזדמנות אמיתית ללמוד יחד עם כולם, כפי שהם עושים במישורים רבים מזה שנים ארוכות. בואו נכיר את הפרויקט המיוחד הזה של תקופת הקורונה ואת הפעילות הכוללת של עמותת אחינועם.

נרתמים למען הילדים בקורונה

האחים רפי אדרעי, משה אדרעי והאח השלישי איל אדרעי. אלו הם בעצם האנשים העומדים מאחורי הפעילות המבורכת של עמותת אחינועם. בהמשך נספר לכם עוד על הפעילות הנפלאה שלה, ונתחיל דווקא עם הפרויקט המיוחד של תקופת הקורונה. ובכן, בשיא המשבר כולנו קיבלנו את ההנחיה להישאר בבית לתקופה ארוכה והניסיון היה להמשיך את שגרת החיים כרגיל עד כמה שניתן מהבית. עבור הילדים המשמעות הייתה שניתן ללמוד מרחוק דרך הזום באמצעות המחשב. נכון, זוהי לא הדרך האידיאלי ללמוד בה, אך ברור שזה עדיף מכלום ועבור הילדים היה זה בהחלט חשוב והדרך היחידה להמשיך ללמוד ולראות את החברים שלהם. למרבה הצער, לא לכל משפחה בישראל היום יש את האפשרות לרכוש מחשב עבור הילדים השלה. את הדבר הזה בדיוק הבינו רפי אדרעי מעמותת אחינועם ואחיו האחרים שהחלו לגייס תרומות ולקנות אלפי מחשבים עבור ילדים במקומות שונים בארץ. המבצע היה מוצלח למדי עם 15,000 מחשבים חדשים שחולקו לילדים שיכלו להמשיך ללמוד ולראות את החברים גם בתקופת הקורונה.

הורים, ייתכן שרפי, משה ואיל אדרעי אפשרו לילדכם ללמוד בתקופת סגר הקורונה

על פעילות העמותה

הפרויקט במשבר הקורונה הוא ממש לא הדבר היחיד שעושה עמותת אחינועם שקיימת כבר שנים ארוכות. עמותה זו הוקמה כדי לתת מענה לנוער בסיכון, לנערים ונערות מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל ולמשפחות שידן אינה משגת. בשגרה, אלו הן הפעילויות הקבועות של העמותה:

ליווי בני נוער בסיכון

תכנית מקיפה לליווי בני ובנות נוער בכל תחומי החיים. הרעיון הוא לאתר את בני הנוער שנפלו בין הכיסאות ולא אותרו על ידי הרווחה ולהעניק להם סיוע מקיף. עזרה בלימודים, עידוד תחומי עניין, סיוע בהכנה לצה"ל ומעטפת סוציאלית מלאה.

תכנית המלגות

מדי שנה מעניקה עמותת אחינועם מאות מלגות לבני נוער ממשפחות עם קשיים כלכליים. עם הכסף הם מקבלים עזרה בלימודים, תמיכה חברתית וסיוע בכל מה שנדרש.

תכנית הליווי לבני ובנות העדה האתיופית

פרויקט מיוחד לתמיכה בבני ובנות נוער מהעדה האתיופית מגיל 16 ומעלה. הכוונה וליווי, הכנה לגיוס וליווי גם לאחר מכן בלימודים ובהשתלבות בשוק העבודה.

לסיכום – הפעילות המבורכת של עמותת אחינועם מסייעת מזה שנים ארוכות לבני נוער רבים ברחבי הארץ ובהחלט שווה להכיר אותה יותר לעומק.