בכול סרט או סדרת דרמה משפחתית אנו עדים לסצנה אשר בה הגבר במשפחה מתגלח תוך שילדו המתבגר צופה בנעשה או לומד בעזרת אביו כיצד מתגלחים. כעת גם אתם נמצאים בסרט הזה, לכן חשוב לדעת כיצד מלמדים מתבגרים להתגלח באופן פרקטי ובטוח. גילוח נכון של זקן ושפם אצל מתבגרים חשוב עבור צמיחת הזיפים באופן תקין, מניעת חתכים ופצעים ועיצוב נכון של הזקן או השפם, בעת הצורך. אז כיצד מתחילים?

בוחרים מוצרי גילוח איכותיים

מוצרי גילוח לגברים הם מאד אינדיבידואלים משום שיש גברים שיבחרו בתער או בסכין גילוח חד פעמית. יש את אלה שמתגלחים עם מכונה ויש את אלה שפשוט יקבעו תור לספר (מה שלא ממש משתלם משום שגילוח נעשה בממוצע בכל 3 ימים, בעוד שגנטיקה היא שתשפיע על קצב צמיחת הזיפים). נסו לבדוק מה הדרך הנכונה ביותר לגילוח המתבגר. לדוגמא: סכין רב פעמית פחות מומלצת למתבגרים עם אקנה, לכן חשוב לבחור סכין גילוח חד פעמית או מכונה. החליפו את להבי הסכין באופן תכוף משום שסכיני גילוח נוטות לפתח חלודה במהירות.

מבחינת קצף הגילוח יכול המתבגר לבחור ג'ל או קצף ועם הזמן להחליט מה נעים לו וטוב יותר לעור פניו. בין היתר אפשר פשוט להשתמש במים וסבון להכנת העור לגילוח. מי שירצה יוכל למצוא מידע נוסף בנושא גילוח ואביזרי גילוח יוכל למצוא אותם באתר Shavers. האתר מציע גם מדריכים וסקירות מוצרים לבחירה מושכלת של מוצרים.

איך מלמדים מתבגרים - להתגלח נכון

כיווני הגילוח

כעת מתחילים ללמד את המתבגר אודות כיווני הגילוח. חשוב להתגלח מלמטה למעלה משני הכיוונים כדי לקצוץ כמה שיותר קרוב את הזיפים. את הסכין או המכונה יש להעביר על הפנים פעם עם כיוון השערות ופעם נגד כיוון השערות, כך אפשר להגיע לגילוח חלק יותר. בעת הגילוח שימו לב אם הפנים נעשות אדומות או מפתחות תגובה לתכשיר הגילוח. במידה וכן, שטפו את הפנים והחליפו את החומר לסבון או לחומר אחר.

הרגעת העור לאחר גילוח

חשוב לדעת שגילוח גורם להשלת תאי עוד מתים מה שמוביל לעיתים לאדמומיות ופצעים. בנוסף לכך, לאחר גילוח ייתכן עור יבש ואבדן לחות או היווצרות סדקים וקשקשים. לכן חשוב לדעת כיצד מרגיעים את העור לאחר גילוח.

כדי למנוע גירוי חשוב לנקות את העור טוב לפני הגילוח ולשטוף אותו בסבון. נסו להציע למתבגר להשתמש בפילינג ולשטוף את הפנים לפחות 5 דקות לפני הגילוח. בדרך כלל העור יירגע לאחר הגילוח ממש כמו שקורה אצלכם.

אם העור של הנער הופך אדום ומגורה, רצוי להשתמש במכונה, ואם אפשר מכונה שמותאמת לעור רגיש. המכונה תקטין את הגירוי משום שאינה מבצעת מעברים רבין בין השערות ובכך מונעת גירוי וחתכים. מניעת חתכים בגילוח נעשית גם עם מריחת קרם לחות על הזיפים לפני הגילוח, מה שיכול לעזור גם נגד יובש.

לאחר מספר פעמים שהנער יבצע את הפעולה הוא יוכל לעצב את הזקן לבד, וללמוד יותר על סגנונות באמצעות סרטוני הדרכה.