בשעה טובה ומוצלחת נגמר החופש הגדול והגיע הזמן לחזור לשגרת הלימודים. רגע לפני שאתם מתחילים לארגן את הילדים לקראת החזרה, ערכנו בעבורכם את מיטב הטיפים לטובת הכנה המתבצעת ברמה הגבוהה ביותר, החל מרכישה של ציוד ועד חזרה לשגרת לימודים. מוכנים? בואו נצא לדרך!

התעדכנות בלוח החופשות

לפני שמתחילים את שנת הלימודים ורגע לפני סיום חופשת הקיץ, מומלץ להקים בבית  לוח זמנים לשנת הלימודים הכולל שעות שיעורים, פעילויות מחוץ לבית הספר ומפגשי לימוד. מדובר בלוח שיעזור לכם להישאר מאורגנים, ולנהל את הזמן שלכם ביעילות. בתוך הלוח הזה צריך להכניס גם את חופשות החגים, כאשר באתר זה תוכלו למצוא את  לוח החופשות המעודכן המאפשר לכם להישאר עם אצבע על הדופק, לצורך היערכות לקראת ערבי חג וחגים שבהם הילדים לא נמצאים במסגרות.

רכישה של ציוד

הכנה לקראת חזרה לספסל הלימודים כוללת בין היתר גם רכישה של ציוד, החל מספרים  ומחברות ועד לכלי כתיבה. לפני שאתם יוצאים לקניות,, ערכו רשימה של הציוד שחסר לילדים שלכם, בהתאם לרשימה שקיבלתם מבית הספר, כמו למשל רשימה לתלמידי כיתה א'. הרשימה תעזור לכם להישאר מאורגנים, ולהבטיח שלא תשכחו ציוד שאותו נדרש יהיה לרכוש בדקה ה-90. בנוסף, השתדלו לקנות את ציוד בית הספר מוקדם ככל האפשר, מתוך מטרה להימנע מעמידה ממושכת בתורים. מאחר והתחרות בתחום הזה היא גבוהה למדי, אל תהססו לבצע סקר שוק מקיף בשביל להישאר במסגרת גבולות התקציב שנקבע מראש לרגל היערכות לשנת הלימודים החדשה.

 

 

חזרה לרוטינה

השגרה של החופש הגדול משבשת את לוחות הזמנים ופוגעת ביכולת שלכם כהורים להתכונן ביחד עם הילדים לקראת החזרה לשגרה. על כן, כבר בזמן החופש הגדול ובשבוע האחרון התחילו להעיר את הילדים מוקדם יותר בבוקר וכן לסדר את הארוחות והפעילויות בשעות הבוקר או הצהריים, כל זאת מתוך הבנה כי באמצעות חזרה לרוטינה המתבצעת כבר במהלך החופש ניתן יהיה להפחית את הקושי של הילדים לחזור לשגרה.

ארגון חלל הלמידה

חלק מהותי מהיערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים כוללת בין היתר את חלל הלימודים של הילדים. אם מדובר בחדר ייעודי ללמידה, זה הזמן לנקות ולסדר אותו ביחד עם הילדים. במידה ומדובר באזור ייעודי בחדר, זה הזמן לשדרג אותו באמצעות שילוב של פתרונות אחסון כמו למשל ארונות, חוצצים וכן לוח קיר שעליו אפשר לכתוב את המשימות, ובכך לנצל את ימי החופש הגדול לטובת היערכות המתבצעת גם במסגרת הביתית.

פגישות עם מורים

במידה והדבר אפשרי, העדיפו להיפגש עם המורים והצוות החינוכי של הילד לפני החזרה ללימודים, בשביל לקבל מידע שבו תוכלו להיעזר לטובת ארגון הלו"ז המשפחתי. במסגרת הפגישה הזו הנערכת בדרך כלל מספר ימים לפני הלימודים ההורים מקבלים לא רק אינפורמציה אלא גם יכולת להתייעץ ולקבל את מלוא המידע לו הם זקוקים, לטובת נחיתה רכה.

לסיכום

הטיפים אותם הצגנו לכם כאן מהווים הזדמנות מצוינת לנצל את הימים האחרונים של החופש הגדול, לטובת התארגנות המתבצעת מתוך הבנה כי התנהלות עם ילדים בשבועות הראשונים של החזרה ללימודים היא מאתגרת למדי. זה הזמן ליישם את הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, כמו גם לערוך רשימה עם כל המשימות הפתוחות הכוללות למשל רכישה של קופסאות אוכל, תיאום איסוף עם בני המשפחה או בייביסיטר כמו גם יכולת להכין את הילדים לקראת סיום החופשה, וחזרה לספסל הלימודים. והכי חשוב – שתהיה שנת לימודים מוצלחת!