החורף מגיע, הטמפרטורות צונחות וזה הזמן להתכרבל מתחת לפוך עם ספר או סדרה טובה וכוס משקה חם. כמובן שאם אתם הורים לילדים ובמיוחד הורים לתינוקות, ההכנה לחודשים הקרים ממש לא מסתכמת בזה ולפני שתוכלו להתפנק וליהנות מהיתרונות של החורף, אתם חייבים לדאוג לבייבי שלכם לסביבה חמימה, נעימה ומותאמת לחורף. אבל זה מה בכלל אומר? הורים רבים לתינוקות לא יודעים בדיוק איך להכין את החדר לקראת התקופה הקרה, מה שעשוי בהחלט להביא למצבים לא נעימים בהם התינוק נמצא בחדר שלא ערוך ומתאים לקור. על כן, הכנו רשימה מקוצרת עבורכם עם ציוד חובה שחייבים לדאוג לו מבעוד מועד.

שמיכות

זה ידוע שתינוקות מבלים הרבה מאד זמן בשינה ועל כן מלאכת החימום החשובה ביותר והעיקרית היא זמן הזה. חשוב לזכור שהחורף הישראלי הוא בעל אופי משתנה ותמיד יש ימים קרים יותר ופחות ולכן תמיד צריך שמיכות לתינוק סוגים שונים. חשוב לבחור בכמה שמיכות עבות שיתאימו לימים הקרים יותר, כמה שמיכות דקות כאשר הטמפרטורות עולות וכדאי ללכת תמיד על בדים טבעיים ונושמים. כמו כן כדאי לזכור תמיד שתינוקות מזיעים ושגם קורה לפעמים שהצרכים בורחים מהחיתול, לכן כדאי לרכוש מראש כמות גדולה של שמיכות על מנת שלא תצטרכו לכבס בכל פעם שזה קורה.

מזל טוב : ציוד חובה לחדר התינוק בחורף

חימום

עוד דבר שצריך תמיד לזכור לגבי חדרי התינוקות בחורף זה שיש לדאוג תמיד לחימום הולם. האופציה הנפוצה כיום היא מזגן והיא גם כנראה הבטוחה ביותר, אבל אין ספק שלא מדובר בהכרח בחימום האידיאלי. מזגן על החום יוצר יובש גדול באוויר, דבר שהוא לא נעים במיוחד לאורך זמן ויכול לייבש ולגרום לכאבי ראש. לכן אם אתם משתמשים במזגן לחימום החדר, כדאי לעשות זאת באופן מידוד ולא לזמן ארוך ברצף. אופציה אחרת שיש לכם היא שימוש ברדיאטור. רדיאטור יכול בהחלט לחמם את החדר בצורה טובה תוך זמן קצר, אבל צריך לזכור לגביו שני דברים חשובים. הראשון הוא שהוא צורך הרבה מאד חשמל ביחס למכשירי חימום אחרים, והשני הוא שהוא עשוי להיות לא בטיחותי ולכן אין להשאירו דולק לזמן ארוך ללא השגחה. ההמלצה שלנו היא לדאוג תמיד לחימום טוב לפני השינה ולאחר המקלחת כאשר יש להלביש את התינוק ולא רוצים שהוא יתקרר.

ביגוד

אם עדיין לא התארגנתם על ביגוד טוב לחורף, זה הזמן לעשות את זה. מעבר לכך, אנו בהחלט ממליצים על סידור תקופתי של הבגדים בחדרי התינוקות, על מנת שהבגדים הרלוונטיים והרצויים יהיו נגישים לכם תמיד ובכל שלב ולא תצטרכו לעשות הרבה באלגן על מנת למצוא אותם. מעבר לכך, אם תסדרו את ארון הבגדים של התינוק מראש ולפני שהחורף נהיה קשה, תוכלו לראות אם הוא אכן מוכן מבחינת ביגוד לעונה הזו ולא תתקעו בלי בגדים מתאימים בדקה ה-90, דבר שייאלץ אתכם לצאת מהבית ולדאוג לכך בהקדם האפשרי.

מכשיר אדים

עוד תופעה לא נעימה של החורף היא שיעול וגודש באף, דבר נפוץ מאד אצל תינוקות בגילאים שונים. אנו ממליצים מראש לרכוש מכשיר אדים איכותי וכמובן תמיסת מי מלח, על מנת שתוכלו לעזור להקלת הנשימה של התינוק כבר בשנייה הראשונה בה אתם מזהים קושי. זכרו שעל מנת למנוע רטיבות בקירות כאשר מכשיר האדים פועל יש לפתוח מעט את החלון ולתת לאדים הזדמנות להתפזר החוצה.

הכנה מוקדמת של חדר התינוק לקראת החורף תבטיח מעבר בטוח של העונה ותקנה לכם הרבה שקט נפשי.