אבקות חלבון לילדים ונוער

הכושר הגופני היום הפך לטרנד חם ולוהט, דבר מה שעושים לא רק מבוגרים וספורטאים מקצועיים, אלא גם אנשים מן השורה ואפילו ילדים ובני נוער. תוכניות טלוויזיה כמו נינג'ה ישראל הפכו את הספורט התחרותי לדבר נחשק וסקסי, ולא פלא שיותר ויותר ילדים ונערים רוצים לחקות את המבוגרים ולבצע אימונים ברמה מקצועית ובאופן כללי לסגל הרגלי כושר מעולם המבוגרים, כמו צריכה של אבקות חלבון. באופן כללי, המגמה הזאת היא בהחלט חיובית וזה מצוין שילדים ונערים בוחרים לשמור על הגוף מרצונם, אך כשמדובר באבקות החלבון, חשוב לעשות את זה בצורה מושכלת ולהבין אם זה בכלל כדאי, ואם כן מתי. לשם כך , ריכזנו את הנקודות החשובות בעניין, כל שתוכלו להדריך את הילדים שלכם לשימוש נכון בהצלחה!

אילו סוגי אבקות חלבון קיימים?

ובכן, חשוב להבין קודם כל כי אבקות החלבון מיוצרות מחומרים טבעיים מן החי והצומח, כאלה שילדים ואנשים באופן כללי צורכים כחלק מתזונה מאוזנת, כך שלא מדובר בתוסף, אלא בריכוז של חלבון בו בוחרים להשתמש מתאמנים על מנת להגדיל את מסת השריר. ניתן למצוא אבקות חלבון העשויות מבשר בקר או מדגים, אבקות חלבון המבוססות על לקטוז ומי גבינה וכן כמה אפשרויות של חלבון סויה וסוגי חלבון מן הצומח שמתאימים לטבעוניים. בראש ובראשונה התאמת אבקת חלבון לילדים צריכה לקחת בחשבון את התזונה הרגילה של הילד ולהשתלב איתה, לכן חשוב להכיר את הסוגים השונים ולבחור בסוג חלבון שהגוף של הילד כבר מכיר.

למה בעצם צריך אבקות חלבון?

ובכן, ספורטאים משתמשים באבקות חלבון על מנת להגדיל את מסת השריר, שכן החלבון הוא למעשה אבן הבניין של השרירים. על כן, על מנת להצליח באמת במשימה הזאת, צריך לצרוך יותר חלבון ממה שהגוף מוציא. כל המרבה הרי זה משובח? ממש לא. חשוב להבין כי עודפי החלבון בגוף יומרו בסופו של דבר לפחמימות, מה שייצור מצבורי שומן בגוף ולמעשה יביא לפעולה ההפוכה ולא לבניית השריר הרצויה. כן, אפשר בהחלט לקבל את כמויות החלבון מן המזון שאנו צורכים, אבל לפעמים זה יכול להיות מסובך ולא תמיד כל כך נגיש ועל כן הפתרון של אבקות חלבון הוא פתרון מוצלח.

מה לגבי ילדים?

חשוב להבין שילדים באופן כללי זקוקים למאזן חיובי של צריכת חלבון, גם אם לא מדובר בכאלה העוסקים בכושר גופני. האם מומלץ לעודד אותם לצרוך אבקת חלבון? השאלה היא אם זה משהו שאכן מעניין אותם, ואם כן זה בהחלט אפשרי, אבל חשוב לעשות זאת לאחר ייעוץ עם תזונאי ועם מאמן הכושר. חשוב שלא לצרוך חלבון בכמות מוגזמת וכמובן להפחית במזון רווי חלבון על מנת לאזן ולא להגיע למצב של עודפי חלבון. שימו לב כי ישנן אבקות מיוחדות המתאימות לילדים ולנוער וחשוב להכיר את המוצרים השונים לפני שתבצעו כל רכישה שהיא.

מה עושים אם מעדיפים להימנע מאבקות חלבון?

אין שום בעיה לא להשתמש באבקות הללו, אבל אם הילדים שלכם מתאמנים על בסיס קבוע, אתם חייבים לדאוג שיקפידו על תפריט מאוזן עם כמו חלבון מספקת. כמו כן חשוב מאד לזכור שחלבון הוא חלק חשוב בתפריט אבל הוא ממש לא היחיד. עליכם לעודד אותם לצרוך פחמימות מלאות לפני האימון, להקפיד על אכילה של ירקות ופירות ובאופן כללי סיבים תזונתיים ולהסביר להם עד כמה חשוב להרבות בשתייה.

אם הילדים בכל זאת מעוניינים להיעזר באבקות חלבון, אפשר לעשות זאת אך מומלץ בהחלט להתייעץ עם אנשי מקצוע קודם לכן.