תור לרופא ילדים

לילדים יש צרכים רפואיים שונים מאשר למבוגרים. זאת משום שהם נמצאים בזמן גדילה ולעיתים הם אף פגיעים יותר למחלות וזיהומים שונים. אופי נוסף של רפואת ילדים הוא בדיקות שונות המבוצעות לאורך כל שנות ההתבגרות. בדיקות אלו חיוניות בכדי לאבחן בעיות רפואיות מוקדם ככל הניתן ובכדי שאפשר יהיה לתת להן את המענה הרפואי הטוב ביותר. ילדים לא יכולים לעיתים קרובות לבטא את המצוקה הרפואית שלהם בבהירות כמו מבוגרים. ילדים רבים למשל לא יגדירו את הכאב באופן שניתן יהיה לאמוד על חומרתו בצורה טובה. תקופת הילדות היא גם התקופה בה אנחנו מחסנים את ילדינו מפני מחלות קשות שונות: פוליו, אבעבועות, חזרת וכו'. לאור כל זאת, יש צורך אמיתי להגיע לרופאי ילדים בצורה יעילה, נוחה ומהירה ככל הניתן. הגעה לרופא או רופאה בכלל ולרופאי ילדים בפרט יכולה להיות עניין לא פשוט ונגיש. צריך יהיה לקבוע תור מראש ולהיות תלוי בזמני הפעילות של הרופא והמוסד הרפואי בו הוא עובד: קליניקה פרטית, קופת חולים או בית חולים. במאמר הזה נראה כיצד להזמין תורים באופן יעיל כאשר מדובר ברפואת ילדים.

קביעת תורים באינטרנט

ניתן כיום לקבוע תור לרופאים שונים דרך אתרים שונים באינטרנט. זה יכול לחסוך זמן רב של המתנה בטלפון למענה. האפשרות הכי טובה היא לקבוע תור לרופא ילדים באתר דוקתורים. ניתן לקבוע שם תור לכל הקופות במהירות ויעילות. החיפוש מתבצע לפי התמחות הרופא או הרופאה ולפי המיקום הגיאוגרפי של המרפאה שלהם. באתר יש מעל למיליון משתמשים והוא מכיל מאגר עצום של למעלה מעשרים וחמישה אלף רופאים ורופאות כולל רופאי ילדים מומחים רבים. האתר משרת את חברי כל קופות החולים כמו גם פציינטים שרוצים לגשת לרופאי ילדים באופן פרטי ולשלם להם ישירות.

מעבר לכך, יש לקופות החולים השונות אפשרויות קביעת תורים באינטרנט. בקופת חולים מכבי למשל, ניתן לקבוע תורים ללא צורך בסיסמה למגוון רופאים שונים כולל רופאי ילדים. גם קופת חולים כללית מאפשרת הזמנת תורים לרופאים שונים ללא סיסמה כאשר רפואת משפחה ורפואת ילדים נכללים באפשרות זו.

אפליקציה של קופות חולים

קופות החולים מציעות אפשרות של הזמנת תורים גם באמצעות אפליקציות ייעודיות שונות. האפליקציות הללו הן כמובן בטוחות ומאובטחות לשימוש ואינן גוזלות משאבים רבים מהמכשיר הנייד שלכם. הן מציעות נוחות רבה בשימוש כאשר כל האפשרויות מרוכזות במקום אחד. ניתן לקבל דרכן התראות שונות וגם לערוך את פרטי התור עם רופא הילדים. בקופת החולים מכבי קיימת אפליקציה ייעודית שנקראת מכבי קידס. זוהי אפליקציה דרכה ניתן לנהל כהורים את כל ההתקשרות עם הרופאים השונים. ניתן לראות את התיק הרפואי של כל ילד במשפחה ולקבל התראות שונות. חלק חשוב מאותן התראות ותזכורות נוגע כמובן לחיסונים. ניתן לקבל דרכה מידע שימושי ואפילו להתייעץ מרחוק. בקופות החולים האחרות קיימות כמובן אפשרויות דומות באפליקציות שלהן.

 

זכרו שהאפשרויות הללו מתאימות למקרים שאינם דחופים. במקרה רפואי דחוף של ילד או ילדה, צריך לקבל עזרה ראשונה על ידי אחד הגורמים המוסמכים לכך. אם ניתן, הדרך הטובה ביותר לקבלת מענה רפואי מידי היא הגעה למחלקת מיון באחד מבתי החולים הקרובים אליכם. מעבר לכך, כאשר מדובר במקרה חירום ממש, ניתן לחייג למספר החירום 101, לקבל מענה ראשוני ואפילו להזמין אמבולנס במידה והדבר הכרחי.

נאחל לכם ולילדכם רק בריאות!