יש הרבה קאמבקים מרשימים ומפתיעים, אבל אין שום ספק בכלל שהקאמבק שעשו בשנים האחרונות הפודקאסטים, תוכניות הרדיו המוקלטות בנושאים שונים – הוא הכי מפתיע ומבורך. מסתבר, שעל אף המגוון הענק של של תוכניות טלוויזיה, משחקי מחשב ואפליקציות בטלפון, אנשים עדיין נהנים להאזין מדי פעם לתוכניות ברדיו ונראה שרובינו אפילו מחפשים את זה, בין אם מתוך הצורך להתנתק מהמסכים ובין אם מדובר פשוט באתנחתא מושלמת. מתוך תמונת המצב הזו, נוצרו בשנים האחרונות הרבה מאד פודקאסטים איכותיים בנושאים שונים כמו פוליטיקה, כלכלה, מדע, תרבות וכן הלאה. לצד כל אלה, נראה כי הביקוש לפודקאסטים גובר גם בקרב הילדים ובהחלט אפשר למצוא פודקאסטים איכותיים גם בשבילם. הנה כמה רעיונות לפודקאסטים מומלצים לילדים ששווה להכיר.

איך העולם עובד

ילדים הם סקרנים מטבעם ותמיד יש להם הרבה שאלות על העולם ואיך הוא בדיוק עובד והפודקאסט הנפלא הזה נותן להם מענה מקיף ונרחב על מגוון שאלות כאלה. כך למשל מקבלים הילדים תשובות על העולם הדיגיטלי ואיך עובדים מחשבים או מנועי החיפוש שכולנו מכירים, כיצד חללית יכולה להמריא מכדור הארץ אל החלל ומה קורה לאשפה שאנחנו זורקים לפח אחרי שאנחנו נפטרים ממנה. הפודקאסט "איך העולם עובד" הוא מושלם עבור ילדים סקרנים שרוצים להבין איך העולם סביבנו עובד, ובינינו – איזה ילד הוא לא כזה?

היסטוריה לילדים

אם תשאלו ילדים שלומדים בבית ספר אם היסטוריה זה דבר מעניין, כנראה שתקבלו תשובה שלילית. הפודקאסט הזה לגמרי יכול להוכיח להם אחרת כשהוא מביא את הסיפורים ההיסטוריים הכי מרתקים ומעניינים אל קדמת הבמה ומציג אותם בצורה מעניינת עם אפקטים קוליים הייחודיים למדיום. בין הנושאים השונים בפרקים: הסיפור של הקוסם המפורסם הארי הודיני, ההיסטוריה של פארקי השעשועים בעולם ויום הבסטיליה.

להאזין וללמוד: פודקאסטים מומלצים לילדים

אגדות אמיתיות

ילדים מאד אוהבים סיפורי אגדות, אבל החל מגיל מסוים הם כבר מבינים לגמרי את ההבדל בין מציאות לבדיה והאגדות מאבדות מהקסם שלהן. הפודקאסט הזה מראה שאגדות קיימות גם במציאות ומביא את הסיפורים של אגדות חיות ונושמות שחיו על פני כדור הארץ. החל מהמדען הראשון אל חסן ששינה את עולם המדע מקצה לקצה, דרך קוקו שאנל שהייתה פמיניסטית פורצת דרך ועד ללאונרד כהן, אגדה מוסיקלית שנפרדה מאיתנו ממש לאחרונה.

זה קול הסיפור

לפעמים כל מה שילד צריך זה סיפור טוב שיאפשר להמריא על כנפי הדמיון ולהתנתק לזמן קצר מהמחשבות היומיומיות והרגילות. זה קול הסיפור הוא פודקאסט מקסים שילדים מאד אוהבים, כשבכל פרק אפשר ליהנות מסיפור מרתק אחר. המפלצת של סבא, דינוזאורים, מסיבת כלבים וסוד השמרים, הם רק חלק מהסיפורים הנהדרים שאפשר לשמוע בפודקאסט. מומלץ מאד לפני השינה.

שבת בבוקר

בינינו, אין יותר טוב מבילוי משפחתי בשבת והפודקסאט הנהדר הזה לגמרי יכול להיות הפסקול שמלווה אתכם בבקרים האלו. הפקה נהדרת של גל"צ, בה ירדן בר כוכבא ודידי שחר חולקות המלצות לטיולים, שירים יפים שמתאימים לשבת בבוקר, סיפורים שינעימו את הנסיעה ועוד. מומלץ לילדים ולכל המשפחה.

האוניברסיטה הקטנה של המדענים

פודקאסט המבוסס על ספרו של רן לוי ומביא את כל הסיפורים המרתקים ביותר של העולם המדעי בנושאים שונים כמו חלל, רפואה, ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, מדעי כדור הארץ ועוד. הזדמנות מצוינת לחבר את הילדים לעולם המדעי שבמסגרת בית הספר לא תמיד מונגש בצורה הכי מעניינת וטבעית.

אז עכשיו יש לכם אפשרויות מעולות להתחיל איתם, מאחלים לכם האזנה נעימה וממליצים גם להורים להשתתף וליהנות מהתוכניות המצוינות הללו.