לא כולנו רוצים להשקיע סכומי עתק בעיצוב חדר השינה, ובייחוד אם מדובר בדירה שכורה. עם זאת, חדר השינה הוא בין החדרים החשובים בבית, וחשוב להעניק לו עיצוב מרגיע ונעים שיאפשר לכם להרגיש בנוח ולהירגע בסוף כל יום. למעשה, לא חייבים להשקיע סכומים מאוד גבוהים בעיצוב חדר ההורים, ובהחלט ניתן לעשות זאת גם בתקציבים נמוכים. ריכזנו בעבורכם את כל המידע הנחוץ בנושא.

מאיפה מתחילים? מבניית תקציב!

לפני הכל, הגדירו מראש מהו התקציב האידיאלי ביותר בעבורכם, וכמה כסף תוכלו להשקיע על הפרויקט. זה ימקד אתכם ויסייע לכם להבין מה נחוץ יותר, ומה נחוץ פחות. לאחר שהגדרתם תקציב, חשבו על כל האזורים בחדר שתרצו לשפץ ולשדרג, והכינו רשימה שמסודרת לפי העדפה – הרשימה תעזור לכם להישאר ממוקדים עם עיניים למטרה.

האלמנט המרכזי בחדר – המיטה

בחרנו להתחיל את המאמר תוך התייחסות לאלמנט המרכזי בחדר השינה – המיטה. רכישת מיטה חדשה כרוכה בעלויות גבוהות, וכן – גם מזרן חדש. מה אפשר לעשות? ובכן ראשית, אם המזרן שלכם אינו במיטבו, תוכלו לרכוש טופר לשיפור הנוחות במיטה. טופר הוא מוצר מעולה שמקנה שכבת נוחות למזרן ויאפשר לכם לחסוך בעלויות באופן ניכר.

אם יש לכם בסיס מיטה איכותי, אין צורך לרכוש אחד חדש, אבל כן תוכלו לשדרג אותו, אם בצביעה מחודשת של הרהיט או עיצוב חדש של גב המיטה (אפשר להכין אותו בעצמכם מאפס, או לרפד אותו בבד צבעוני). כדאי לברר מראש אילו צבעים יתאימו לפרויקט, ואילו ציוד נוסף תצטרכו לרכוש (למשל דפי שיוף ומכחולים), ולכלול זאת בתקציב שלכם.

לסיום נמליץ לבחור במצעים איכותיים שיתאימו לקו העיצובי של החלל, כמו גם כריות נוי ייחודיות, משום שגם למוצרים הללו יש חלק בלתי נפרד מנראות חדר השינה, ולא תאמינו איזה שינוי משמעותי כריות נוי ומצעים מעוצבים יכולים לעשות.

שדרוג חדר ההורים בתקציב נמוך: איך עושים את זה?

אם הקירות יכלו לדבר

אם באמת הם יכלו לדבר, הם כנראה היו מבקשים מכם להוסיף להם מעט צבע. בין אם תבחרו לצבוע קיר שלם או את כל החלל, טוב לדעת שצבע יכול לחולל שינוי מדהים. אם מדובר בדירה שכורה, וודאו מול בעל הדירה שניתן לצבוע את הקירות, כל עוד תשיבו את המצב לקדמותו בתום החוזה. אגב, אם צבע אחיד פחות מדבר אליכם, ניתן להשתמש בשבלונות וליצור ציורים או מעין טפט על הקיר. זה יכול להיות יפיפה, וגם ניתן לשינוי בעתיד (בשונה מטפט או מדבקת קיר, את הציור ניתן לצבוע).

מראה חמים וכפרי: ווילונות, שטיחים וגופי תאורה יעשו את ההבדל

וילון בחדר השינה הוא באמת מאוד חשוב, לא רק כדי לשמור שאור לא יחדור לתוך החדר, אלא כדי להוסיף טאצ' עיצובי עדין. כדי להעניק לחדר מראה כפרי, תוכלו להשתמש בווילון לבן או בגוונים כהים, ולשלב זאת לצד גוף תאורה שישלים את המראה הכפרי של החלל. כמו כן, מומלץ להוסיף שטיח שישתלב באופן הרמוני עם הווילון (אידיאלי לדירות שכורות בעלות מרצפות שאינן אסתטיות).

אפשר גם לשפץ

לקנות רהיטים חדשים? ובכן, זה יעלה לכם לא מעט כסף. אז איך אפשר להתחדש ולחסוך בעלויות? באמצעות שיפוץ הרהיטים הישנים. אפשר לצבוע את הרהיטים לצבעים חדשים שמתאימים לקו העיצובי של החלל, לצפות בלכה או להעניק להם מראה וינטג' ומשופשף. כמו כן, בהחלט כדאי ומומלץ לרכוש או לאסוף רהיטי יד שניה. זה גם חוסך בעלויות, וגם תורם לאיכות הסביבה. בקבוצות הפייסבוק הייעודיות או באתר אגורה תמצאו לא מעט אנשים שמוכרים רהיטים במצב טוב, חלקם אף מוסרים אותם בחינם. אל תפסלו את האופציה הזו.

לא חייבים לשבור את קופת החיסכון כדי לעצב את חדר השינה, ובהחלט ניתן לעשות זאת גם בתקציבים נמוכים. בהצלחה.