עבודה והורות בהייטק

תעשיית ההייטק הישראלית נתפסת (ודי בצדק) כתעשייה תובענית, בייחוד בעבור הורים. עם זאת, ניתן לראות שינוי מגמה מבורך שבמסגרתו חברות ההייטק מציעות תנאים סוציאליים להורים, עם אופציות קידום, כפי שנפרט כעת במאמר.

שילוב של הורות ועבודה: גם אתם יכולים, ואפילו בתעשייה הנחשקת בישראל

אין ספק כי אחד הנושאים המדוברים של השנים האחרונות הוא היכולת שלכם כמבוגרים להתפתח הן בקריירה והן בגידול המשפחה. מדובר בגבול עדין שרבים מאיתנו לא מצליחים לשלב, הן בשל עומס עבודה והן בשל משרות שמגבילות מאוד את היכולת לבלות זמן איכות עם הילדים והמשפחה. תעשיית ההייטק נתפסת מזה שנים כתעשייה סגורה שמחייבת את עובדיה לתנאי עבודה קשיחים ולימי עבודה ארוכים ועמוסים, אולם ניתן בהחלט לראות שינוי מגמה, לא מעט בזכות השתלבות של נשים בתפקידי מפתח בחברות כמו גם פרסום של יותר ויותר משרות שמיועדות להורים. למעשה, אם אתם רוצים להשתלב בענף ניתן בהחלט כבר עכשיו לבחון משרות הייטק המאפשרות עבודה מהבית ובהתאם לכך ליצור נתיב קריירה מצליח, כחלק ממגמה של עבודה מהבית בשילוב של משרות התחלתיות ובכירות בתעשייה שמספקת שפע רב של מקומות תעסוקה לצד תנאים סוציאליים מעולים.

כיצד לאזן בין פיתוח הקריירה לבין הקמת משפחה?

אין ספק כי היכולת של כל אחד מאיתנו לפתח קריירה ובפרט בתעשיית ההייטק היא אתגר לא קטן. אולם, צריך לשים לב כי דווקא דרך משרות שמשלבות עבודה מהבית ניתן להתחיל את הצעדים הראשונים בתחום, לצבור ניסיון ואף לנהל חיי משפחה יציבים. אולם, הסוד טמון קודם כל בסדרי העדיפויות שלכם. החדשות הטובות הן שכיום דרך אותן משרות ניתן ליצור סדרי עדיפויות כמו גם תיעדוף. בכדי להשתלב בענף, רצוי קודם כל ליצור לעצמכם סביבת עבודה טכנולוגית הכוללת בין היתר הקמה של ריטואלים שיתנו לכם את היכולת לאזן בין פיתוח הקיירה לבין הקמה וגידול של משפחה, גם כאשר אתם במסגרת תובענית. בכדי לעשות זאת, מומלץ לקבוע פעם אחת בשבוע דייט נייט עם בן/בת הזוג, כמו גם לקבוע מול מקום העובדה יום בשבוע שבו אתם עובדים מהמשרד ויכולים לצאת מוקדם בכדי להוציא את הילדים מהמסגרת. שיתוף פעולה עם בן/בת הזוג והילדים מהווה את הדרך הטובה ביותר להתקדם בסולם הדרגות, כחלק מסדרי עדיפויות אותם אתם קובעים מראש.

רגע לפני ראיון עבודה, מה חשוב לבדוק?

בדקו האם מקום העבודה מספק לכם אפשרות לעבודה מהבית ומהמשרד כאשר חלק מחברות ההייטק מאפשרות לעובדים לצאת פעם אחת או אפילו יותר בשעות מוקדמות, בכדי לאפשר להורים לבלות זמן איכות עם הילדים ובני.. שימו לב כי מדובר במגמה מסקרנת בתעשייה, כאמור כחלק משילוב הולך וגובר של נשים בתפקידי מפתח כמו גם הבנה כי בעקבות מגפת הקורונה, ניתן בהחלט לאפשר לעובדים ולהורים בפרט לעבוד באופן מרוחק. לא סתם נחשבת תעשיית ההייטק לתעשייה מבוקשת לתעסוקה, לא מעט בשל התנאים הסוציאליים. במעמד ראיון העבודה אפשר בהחלט לשאול האם החברה מספקת קייטנה לילדי העובדים בחודשי הקיץ, כחלק מהתנאים אותם היא מעניקה לעובדים שנאלצים לעבוד שעות רבות מהמשרד. מדובר בסיוע שגם יכול לחסוך לכם כסף וגם לאפשר לכם לשהות ביחד עם הילדים בעבודה, מבלי לוותר על הקריירה.

לסיכום, היכולת שלכם להשתלב במקומות עבודה בתעשיית ההייטק בהחלט קיימת על אף הסטטוס המשפחתי. מדובר במגמה מבורכת שקיבלה תנופה משמעותית גם בזכות נגיף הקורונה וההבנה מצד חברות שנדרש לבצע גמישות מול העובדים, ובפרט עובדים. בדקו היטב את לוחות הדרושים כמו גם בדקו אודות החברה, כל זאת בכדי לקבל החלטה נכונה אשר תאפשר לכם לבצע את האיזון העדין בין חיי משפחה לבין קריירה.