פעילות גופנית ואורח חיים בריא הם שני עקרונות שמלווים אותנו לא מעט בתהליך ההורות. ולעיתים, לא קל לשכנע את הילדים לשמור על אורח חיים בריא או לבצע פעילויות ספורטיביות שונות. עם זאת, זה בהחלט אפשרי, ולכן ריכזנו בעבורכם מספר רעיונות לפעילות גופנית שיכולה להתאים לכל המשפחה. סקרנים? המשיכו לקרוא.

להתאמן בבית? זה אפשרי!

אם יש משהו שלמדנו בשנה האחרונה (מאז שנגיף הקורונה התפרץ בישראל), זה שאפשר לעשות כמעט כל דבר מהבית, וכן… גם להתאמן. למרות שניתן להתאמן מבלי להצטייד באביזרים מיוחדים, רכישת ציוד ספורט בהחלט מהווה יתרון. באתר של מגה ספורט ניתן למצוא מגוון רחב של מוצרים לאימונים (שיתאימו גם לילדים), במחירים לכל כיס, כך שתוכלו לבחור את הציוד האידיאלי ביותר בעבורכם.

חדר הילדים, פינה פנויה בסלון או אפילו החצר – כולם יכולים להפוך להיות אזור אימונים זמני, שיאפשר לכם להתאמן יחד עם הילדים, ולשמור על הכושר, גם שלהם, וגם שלכם.

אימון אירובי

אימוני אירובי ביתיים יכולים להיות מאוד מגוונים, כשניתן לקפוץ בחבל, ללכת במקום (או לרוץ במקום), לבצע תרגילי סמוך-קום, קפיצות סקווט ואפילו אימון קיקבוקסינג חווייתי ומלא אנרגיה. אם יש לכם חצר, תוכלו לסמן שתי נקודות הרחוקות זו מזו, ולבקש מהילדים לבצע ריצות למרחקים קצרים מנקודה אחת לשנייה. אם יש לכם מעל 4 ילדים בבית, בהחלט תוכלו לארגן משחק של מרוץ שליחים, כך שהם מצד אחד ירוצו וישפרו את הכושר הגופני, ומצד שני ישחקו. נשמע נהדר, לא?

זמן להזיז את הגוף: רעיונות לפעילות גופנית בבית לכל המשפחה

אימון מדרגות

גרים בבניין או בבית פרטי עם קומות? נצלו את המדרגות לאימון מדרגות ממוקד. בתור התחלה עלו את כל המדרגות ורדו עד למטה, ולאחר מכן התחילו בתרגילי מדרגות בהתאם לרמת הקושי. כדאי ואפילו מומלץ להוסיף משקולת יד קטנה של קילו או שניים.

אימון הולה הופ

חישוקי הולה הופ הם משחק מהנה עבור ילדים, ומעבר לזה – החישוקים הללו מהווים אימון כושר מצוין ודרך נהדרת לחטב את אזור הבטן. תוכלו להיעזר בסרטוני יוטיוב וללמוד יחד עם הילדים תרגילי הולה הופ מיוחדים ופשוטים.

תחנות ספורטיביות בחצר

אם יש לכם חצר פרטית או חצר משותפת בבניין, תוכלו לארגן יום ספורט מהנה שכולל תחנות ספורטיביות שונות. תחנה אחת יכולה להיות קליעה לסל, תחנה אחרת תהיה קפיצה לגובה, תחנה נוספת תתמקד בריצה למרחקים קצרים וכן הלאה.

למשקיעים ביניכם: תוכלו להכין כרטיסיות עם שמות התחנות, ובכל תחנה לנקב את הכרטיסייה. זה מוסיף לחוויה ואף עשוי לאתגר את הילדים.

תחרות ריקודים

מתי לאחרונה התחריתם עם הילדים בתחרות ריקודים? כזו שממציאים בה תנועות חדשות או לומדים ריקוד מיוחד? ובכן, לא רק שזו נהדרת לבלות זמן איכות משותף, זה גם אימון כושר מעולה שיועיל גם לכם וגם להם.

טיפ: ערכו תחרות נושאת פרסים. בין הפרסים הגרילו מתנות כמו "לא לשטוף כלים שבוע", "פטור מלסדר את החדר ביום שישי" וכו'.

שנסכם?

למרות שאין הגדרה חד משמעית להורות טובה, רבים יגידו שהורים טובים הם הרים שמקדישים תשומת לב לילדים ומבלים עמם זמן איכות. פעילויות ספורט משפחתיות בהחלט יסייעו לכם לצבור זמן איכות עם הילדים, להכיר אותם טוב יותר, ולסייע להם לשמור על בריאותם.

יש מגוון רחב של דרכים לשמור על הכושר בבית, להזיז את הגוף ולבצע פעילות גופנית, ואם הפעילות מתבצעת יחד עם ההורים – זו בכלל חוויה נהדרת ובלתי נשכחת עבור הילדים. אל תשכחו לבצע חימום בתחילת ובסוף כל אימון.

בהצלחה.