וופורייזר

רבים בקרב החברה הישראלית צורכים קנאביס כאשר הרפורמה בקנאביס הרפואי הנגישה אותו לכאלו הזקוקים לו לצורך הקלה על כאבים. מן הסתם, מעשנים רבים הם הורים לילדים שבוודאי תוהים בינם לבין עצמם כיצד ניתן להמשיך את העישון ויחד עם זאת לשמור על בטיחות והפרדה מהילדים הנמצאים בבית. בדיוק לשם כך כתבנו את המאמר הבא המסתמך על מעשנים רבים שפגשנו וביקשנו את דעתם ועצתם בנושא. הנה סיכום הדברים.

לעשן ללא עשן

הנקודה הראשונה שעלתה אצל הורים מעשנים היא אמצעי העישון עצמו. רובם ככולם העידו על עצמם שהם משתמשים בוופורייזר חזק שיכול למצות את הקנאביס באופן מלא מצד אחד, ולהשאיר סביבת עישון נקיה מעשן מהצד השני. המכשיר יוצר אדים בניגוד לעישון הרגיל אשר יוצר עשן. זה מביא לשיפור גדול ביכולת שלנו להיפטר מריחות ואפילו להימנע מהצמדות הריח לריפודים שונים או לחפצים.

וופורייזר הוא כלי עישון הכרחי כאשר מדובר בעישון בדירה בה יכולים להיות גם ילדים. העישון לא משאיר אחריו תוצרים כגון אפר, בדלים או מים עם ריח חזק של עישון. לא צריך להחזיק מאפרות ולמעשה התהליך נהיה נעים יותר גם בשביל המעשנים עצמם.

עישון מהנה כהורים

הכללים הבאים שעלו מתייחסים כולם להפרדה של העישון עצמו וכלי העישון מהילדים. אם הילדים שלכם מבוגרים ונמצאים מחוץ לבית לבד, תוכלו לתחום את העישון לזמנים הללו. זה יאפשר לכם להשתחרר ולהנות כאשר אתם בטוחים שהריח והאדים לא יגיעו אליהם. אם מדובר בילדים קטנים, תוכלו לעשן כאשר אלו נמצאים בחדרם ישנים. חשוב לשמור על עישון ליד חלון פתוח ולהבין כיצד האוויר נע בדירה שלכם. בשביל לבחון זאת, תוכלו להציב לפני העישון מקור ריח כלשהו, לגשת סמוך לחדר הילדים ולנסות להריח אם אותו הריח מגיע לשם ובאיזו עוצמה. תוכלו להשתמש אפילו בכוס קפה לשם כך. אם זרימת האוויר מביאה את הריח לחדרי הילדים, שנו את מקום העישון ואת כיווני הפתיחה של החלונות השונים בבית. בדרך כלל, לכל דירה יש כיווני זרימת אוויר מאד ברורים וקבועים.

את הוופורייזר והקנאביס עצמו, יהיה עליכם לשמור טוב מהישג ידם של הילדים. עשו לכם הרגל לנתק את המכשיר מהחשמל ואפילו להניחו בארון ייעודי. את חומר העישון עצמו סגרו בקופסה מיוחדת והניחו במקום נסתר אבל לא מקום אליו ילדים צפויים להגיע, כלומר – לא מקום מסקרן. מדף ספרים גבוה ונחבא יכול להיות פתרון טוב. מגירה נעולה היא פתרון ראוי. אם הילד אכן שאף חלק מהחומר או התקרב אל המכשיר ונפגע, כדאי לקבוע תור לרופא בהקדם או להתפנות למיון הקרוב לביתכם.

אוורור, ניקיון

לאחר העישון, תנו לחדר לפחות חצי שעה של אוורור אינטנסיבי. שימו לב שבתור מעשנים, אתם פחות רגישים לריח העישון. פתחו את החלונות והפעילו מאוורר אם יש. במידת הצורך, תוכלו להשתמש בכיסויי ספה או כריות שניתן להחליף ולכבס. בכל מקרה נחמד לכבס ולהשתמש בכלי בית ריחניים, לאחר עישון זה זמן מצוין להחליף אותם. נקו את האזור בו אתם מעשנים באופן יותר יסודי. זה ישטוף את הריח אשר נצמד לחפצים ולא ייתן לו להצטבר. רצוי להתקלח לאחר עישון אינטנסיבי או לכל הפחות לשטוף טוב טוב את הידיים, הפנים ואת הפה. הקפידו לזרוק את הבגדים שהיו עליכם בזמן העישון ישר לכביסה כך שלא ישאירו ריח על בגדים אחרים.

 

לבסוף, זכרו שילדים שגדלים בבית של מעשנים יכולים לגדול ללא כל הפרעה או בעיות הנובעות מהעישון. יחד עם זאת, יהיה קשה להסתיר את הפעילות הזאת מילדים כאשר הם גדלים ויכול להיות שאין צורך בכך.