התמודדות עם קשיים רגשיים אצל ילדים מהווה אתגר לא פשוט בעבור כל הורה. על מנת לסייע לכם, להלן מידע בנושא של טיפול CBT הנחשב לאחד הטיפולים המתקדמים ביותר בתחום של קשיים רגשיים.

הילד מאובחן עם קשיים רגשיים? יש מה לעשות בנידון

אם בעבר הלא רחוק ילדים שגילו סימנים של קשיים רגשיים תויגו לרוב כילדים רגישים יתר על המידה, כיום מבינים פסיכולוגים כמו גם גורמים חינוכיים כי מדובר בבעיה אמיתית הדורשת התערבות הורית אך גם טיפולית, מתוך הבנה כי הקשיים הללו משפיעים על היכולת של הילד להשתלב במסגרות, לנהל קשרים משפחתיים וחברתיים ולעיתים אף משפיעים על חייו הבוגרים – במידה והם אינם מטופלים. כהורים, אתם רוצים להגן ולספק לילדכם את הטוב ביותר, ולכן אם הילד מגלה קשיים רגשיים המתבטאים בין היתר באי קבלת סמכות, הסתגרות, אי יכולת לקבל ביקורת כמו גם התנהגות תוקפנית כלפי גורמי סמכות, רצוי לפנות לקבלת אבחון ולבחון את האפשרות להפניה לטיפול CBT. טיפול  CBTלילדים הינו טיפול מתקדם שנחשב לטיפול יעיל מאוד בעבור ילדים שמאובחנים עם חרדה, OCD, הפרעה טורדנית כפייתית וכן אבחנות נוספות שתואמות למאפיינים של קשיים רגשיים. מאחר ומדובר בתופעה נפוצה, חשוב להבין כי דרך מעטפת נכונה המבוססת על טיפול כמו גם מערך רגשי ניתן בהחלט לתרום להתפתחותו התקינה של הילד, ובהתאם לכך לאפשר לו איכות חיים טובה – לצד הקשיים ממנו הוא סובל.

CBT הכירו את הטיפול בקשיים רגשיים אצל ילדים

טיפול יעיל בעל אחוזי הצלחה גבוהים

בשנים האחרונות עלתה למודעות הציבורית הנושא של טיפול בילדים באמצעות טיפול CBT בשל היותו טיפול יעיל שמוכח גם באופן מחקרי כיעיל לצורך טיפול בילדים עם הפרעות רגשיות. הטיפול מתבצע באופן פרטני ומתבצע ע"י מטפלים שהוכשרו לסייע לילדים בהתמודדות עם הקשיים, כל זאת באמצעות מספר עוגנים הכוללים בין היתר תרגול וחשיפה באופן הדרגתי למצבים "מאיימים" ובחינתם בצורה מבוקרת ולא שיפוטית, לימוד של טכניקות להרפיה ורוגע כמו גם טיפול פסיכו-דינאמי המתבצע בשילוב שלכם ההורים, כחלק מהדרכת הורים המשפיעה באופן משמעותי על התקדמות הטיפול. ככל שתקדימו להעביר את הילד טיפול, כך תוכלו לסייע לילדכם מתוך מטרה כי במסגרת הטיפול הוא ירכוש מיומנות חדשות לצורך התמודדות טובה יותר עם הקשיים – ויצירה של דפוסי התנהגות וחשיבה חיובים ומקדמים. גם ההורים יוכלו לצאת מכך נשכרים ע"י למידה של טכניקות חדשות, שדרוג היכולות ההוריות וההורות הטובה לצד ההבנה של המצב, וחיזוק תחושת השליטה במצב.

לסיכום, ילדים אשר מאובחנים עם קשיים רגשיים עלולים לגלות לא פעם עוינות כלפיכם ההורים וכלפי הסביבה הקרובה והרחוקה. טיפול CBT הינו טיפול ייחודי מבחינת ההיבט ההתנהגותי כמו גם חשיבה, ועל כן הוא מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם כהורים להעניק לילד טיפול יעיל מחקרית לצד אפשרות שלכם כהורים לרכוש כלים באמצעות הדרכת הורים, לצורך התמודדות עם מצבו של הילד גם מחוץ לכותלי חדר הטיפולים.