החיבור לרשת האינטרנט, הוא כיום דבר סטנדרטי בבית הממוצע. הורים וילדים משתמשים בכך המון, במיוחד בעבודה מהבית או בזמני סגרים, חגים, חופשים וכדומה. חיבור האינטרנט צריך להיות מסוגל לתמוך בכמה משתמשים במקביל ובמגוון פעילויות. זה יכול להיות משחקי מחשב לילדים או שיחות Zoom – העיקר שהכול יעבוד ויעבוד חלק. אלה הנקודות שמומלץ לקחת בחשבון, בבחירת ספק אינטרנט חדש:

ללמוד מהעבר

ראשית, אם אתם בוחרים ספק חדש, אולי בגלל מעבר דירה או שלא הייתם מרוצים מהספק הקודם, כדאי להפיק לקחים מניסיונכם. כיצד התרשמתם מהספק הקודם? מה תרצו לשפר ביחס אליו? מה היה דווקא טוב וחשוב לכם לקבל גם מהספק החדש?

לתכנן לעתיד

החיים הם דינאמיים. הקורונה והשפעות נוספות, משנים כל הזמן את האופן בו אנו חיים. בהתאם לכך, גם אופן השימוש באינטרנט במשפחה ממוצעת, עשוי להשתנות עם הזמן. התחלה חדשה עם ספק אינטרנט חדש, היא הזדמנות להתאים את חיבור האינטרנט למצבכם העדכני, גם במבט לעתיד. מה השתנה אצלכם, שאולי ידרוש שינוי בחבילת האינטרנט? האם דרוש לכם כעת חיבור מהיר יותר למשל? מה הדרישות המכסימליות שתהיינה לכם מהחיבור? גלישה לאתרים רגילים היא דבר אחד, פשוט למדי, שכל חיבור אינטרנט בסיסי ייתן לו מענה טוב. מצד שני, אם מדי פעם יהיו מצבים בהם אתם עושים שיחת וידאו ובמקביל מישהו בדירה צופה בסרטונים דרך הרשת האלחוטית ועוד מישהו משחק משחקי מחשב דרך האינטרנט, זה כבר דורש יותר מהחיבור. לא הייתם רוצים שאיכות השיחה, הסרטון או המשחק ייפגעו.

להבין את הביצועים

נקודה מעניינת, הוא היחס בין המפרט הטכני של חבילת האינטרנט לבין התרשמותכם או מה שמכונה "חוויית הלקוח" שלכם. ספקים איכותיים דוגמת ספק אינטרנט ITC מציעים חבילות במפרטים רבים. אתם לא בהכרח זקוקים לחיבור המהיר ביותר – השינוי עשוי להיות בלתי מובחן בפועל. אבל הבדלי המחיר כיום בין החבילות די קטנים וכדאי לשקול לשפר.

מה חשוב לקחת בחשבון כשבוחרים ספק אינטרנט חדש

ערכים מוספים

בדקו האם ספק האינטרנט מציע דברים נוספים מעבר לחיבור, שאולי מתאימים לכם. למשל שירות מיוחד לגיימרים שמציע ספק ITC. אפשרות נוספת, מאוד נפוצה, היא להוסיף שרותי אבטחה שונים.

בקרת הורים

באופן מיוחד, עשוי לעניין אתכם שירות בקרת הורים שמציעה חברת ITC. מדובר בפתרון עבור ניטור והתרעה, לגבי סכנות בגלישה של ילדיכם באינטרנט. מערכת הבקרה יודעת בין השאר לזהות מילות מפתח מיוחדות במסגרת פעילות הגלישה של הילד, שמעלות חשד למצב מסוכן. "סמים" למשל. אפשרות נוספת, היא שהמערכת תחסום גישה לאתרים מסוכנים. זאת, בגישה של ניהול רשימת אתרים מותרים (מה שמכונה "רשימה לבנה") או ניהול רשימת אתרים אסורים ("רשימה שחורה").

לסיכום

ספק אינטרנט חדש יכול וצריך להיות טוב לפחות כמו הקודם אם לא יותר. בחרו בתשומת לב ולא תתאכזבו.