במדינת ישראל ישנם אלפי ילדים אשר מאושפזים דרך קבע במחלקות בתי החולים, בעקבות מחלה. למעשה, מדובר בהתמודדות מורכבת למדי המשפיעה על רווחתם הנפשית, אבל גם על היכולת לעודד את תהליך ההחלמה. בשל כך, החליטה עמותת לתת תקווה ליצור בעבורם מענה מלא המתבצע על ידי מתנדבים מסורים שפוקדים את מחלקות בתי החולים ואף מפיקים בעבור הילדים מגוון רחב של פעילויות. בסקירה הבאה נציג לכם את כל מה שצריך לדעת אודות עמותה מיוחדת במינה הפועלת כאן בישראל, ומעניקה כוח ותקווה.

טיפול וסיוע לילדים חולים – הכירו את עמותת לתת תקווה

ארגון לתת תקווה הוקם מתוך מטרה לסייע ולהאיר באופטימיות ותקווה את חייהם של ילדים חולים ומשפחותיהם. הארגון מעניק תמיכה רגשית וכספית באמצעות מגוון תוכניות, כולל ביקורים בבתי חולים, משלוחי מתנות וסיוע כספי להוצאות רפואיות, לצד הפקות מרגשות של ימי כיף וגיבושון לילדם חולים ובני המשפחה. כארגון שרואה בסיוע לילדים כמשימת חיים, ברבות השנים הצליחו המתנדבים המסורים של לתת תקווה לתת כוח לילדים חולים, כחלק ממעטפת מלאה המבוססת על מערך של מתנדבים הפועלים בכל ימות השנה למען קידום הזכויות ואיכות החיים של ילדים חולים.

פעילות חברתית ענפה

ילדים חולים נאלצים לשהות במשך ימים, שבועות ולעיתים גם שנים בבתי החולים ובמסגרת של טיפולים המונעת מהם לקיים אורח חיים נורמטיבי. לאור הפער שנוצר, ילדים אלו עלולים לחוות תחושה של בדידות, תסכול ועמידה במקום, ובשל כך החליטו המתנדבים של עמותת לתת תקווה לספק להם את היכולת לקחת חלק באורח חיים נורמטיבית במסגרת של ימי כיף בהשתתפות של עשרות משפחות וילדים מכל רחבי הארץ. מדובר בימי גיבוש המתקיימים בכל רחבי הארץ ובאופן קבוע, כחלק ממענה חברתי שנותן תקווה וגם לא מעט שמחה בעבור ילדים חולים שיכולים ליצור קשרים חברתיים עם ילדים, כמו גם מעטפת קהילתית התומכת במשפחות שיכולות להתייעץ, לפרוק ולשוחח האחד עם השני, באופן המאפשר חיבורים חיוניים להתפתחות החברתית, למרות הרקע הבריאותי.

 

 

סיוע כלכלי ונפשי

משפחה אשר מתבשרת כי הילד שלה חולה חווה שינויים דרמטיים לא רק באספקט הרגשי, אלא גם בפן הכלכלי. הורים נאלצים להפסיד לא מעט ימי עבודה ואף לשבור קופות חיסכון או לקבל הלוואות בעקבות מתן של טיפול רפואי. המתנדבים של לתת תקווה פועלת בשיתוף בתי החולים לטובת איתור של משפחות הזקוקות לסיוע כלכלי, ומספקת להם מענה בהתאם לצרכים הייחודים שלה, החל ממימון לקבל תרופות ועד לתמיכה רגשית המתבצעת על רקע של מצוקה רגשית. מדובר בפעילות מרגשת המאפשרת להורים להימנע מפגיעה כלכלית חמורה ואף להיעזר בנציגי העמותה לטובת קבלת מענה שנותן ראש שקט וידיעה ברורה כי בהיבט הכלכלי והנפשי, ניתן לקבל תמיכה וסיוע בעלי השפעה ישירה על השקט הנפשי הדרוש בעת מצב משבר כמו זה.

לסיכום

ארגון לתת תקווה הוא ארגון ללא כוונות רווח הפועל בפריסה ארצית, למען ילדים ומשפחות המתמודדות עם קושי רגשי וכלכלי על רקע של גילוי מחלה. מדובר בעמותה שהוקמה על ידי מתנדבים ואשר פועלת על פי ערכים של ערבות הדדית, נתינה וסיוע שנועד לתת תקווה וחיזוקים למשפחות וילדים המתמודדים עם בעיות בריאותיות. עם שפע של פרויקטים ויחידות הפועלות בבתי החולים, לתת תקווה היא עמותה בעלת חשיבות בחברה הישראלית, לאור פעילות ענפה המתבצעת באופן מתמיד ותור חתירה לשיפור איכות החיים של ילדים ומשפחות מכל רחבי הארץ, ללא הבדל דת גזע או מין.