בחירה של רכב משפחתי היא בחירה מורכבת מאוד בשל תג המחיר המגוון כמו גם הרצון לבצע רכישה מדויקת לצרכי המשפחה. כיצד תוכלו להיות בטוחים כי בחרתם כשורה? להלן המדריך המלא.

רכישת רכב משפחתי: כך תבחרו את הרכב האיכותי (והחסכוני) בעבור המשפחה

רכישה של רכב נחשבת ובצדק לאחת הרכישות המשמעותיות ביותר, בשל ההשקעה הכספית הנדרשת כמו גם העובדה כי לרוב הרכב המשפחתי משמש אותנו למשך שנים רבות. עם זאת, קיים קושי מובן לבצע את הרכישה בשל מגוון השיקולים אותם יש לקחת בחשבון כמו גם אפשרויות המימון הנרחבות אשר גורמות לא פעם לחריגה מהתקציב אותו הקצבתם מראש. בכדי לסייע לכם בתהליך, יצרנו קשר עם המומחים של חברת suncar, וביחד גיבשנו את מיטב ההמלצות לצורך תהליך רכישה נכון התואם את הצרכים המשפחתיים שלכם. מוכנים? בואו נתחיל:

מדריך איך לבחור רכב משפחתי

צריכת דלק

למרות הדעה הרווחת, גם מכוניות המוגדרות כמכוניות משפחתיות יכולות להיות חסכוניות בדלק. יצרניות הרכב המובילות החלו לפתח בשנים האחרונות דגמים חדשים עם צריכת דלק נמוכה בעקבות שילוב של מנוע חשמלי. בדקו במפרט הרכב כי אכן מדובר ברכב חסכוני, ובדקו במקביל לגבי דיווחים של נהגים לגבי נוחות הנהיגה אך גם התשלום החודשי בעבור דלק שמהווה אחת ההוצאות הקבועות של כל משפחה.

מפרט פנים

רכבים משפחתיים הם לרוב רכבים בעלי מפרט טכני עשיר (כמו בלימת זעזועים) אך גם מרווחים. רצוי להביא איתכם את הסלקל של הילדים או עגלה כדי לבחון האם הם נכנסים בצורה נוחה ופשוטה. מדובר ברכב שצריך לשרת את המשפחה ואת הצרכים המשתנים בהתאם להגעתם של ילדים לחיק המשפחה ולכן הקפידו לבחור ברכב מרווח ונוח. כיום ניתן לבחור ברכב משפחתי בקטגוריה מיוחדת למשפחות מרובות ילדים, אולם יש לקחת בחשבון כי לרוב מדובר ברכבים ארוכים ומסורבלים לחנייה, ולכן יש לקחת גם את הפרמטר הזה בחשבון במעמד הרכישה.

נסיעת מבחן

מומלץ להתנסות ולקחת את הרכב לנסיעת מבחן, וזאת בשל העובדה כי לא פעם רכבים שנראים נוחים לנהיגה בפועל מסורבלים ומורכבים. כל סוכנות רכב שמכבדת את עצמה תאפשר לכם לקחת את הרכב לסיבוב של רבע שעה עד עשרים דקות, ואילו מדובר ברכישה דרך יד 2 – אל תהססו לבקש לנהוג ברכב כדי לראות האם הוא מתאים לכם כמו גם מתאים לנסיעה ביחד עם ילדים.

אבזור

נושא האבזור הוא נושא משמעותי עליו יש לשים דגש. בדקו האם הרכב מאובזר במערכות בטיחות חדשניות, כולל מערכת נעילה פנימית וכן מערכת המתריעה מפני שכחת ילדים ברכב. לא פעם תידרשו לבצע משא ומתן בעבור תוספת של מערכות אבזור כמו מצלמות וחיישנים, ולכן יש לקחת בחשבון גם את הנושא הזה בבואכם לבצע את הרכישה – בשל העובדה כי לעיתים מערכות האבזור יכולות לייקר את התהליך.