אשראי חוץ בנקאי הוא דבר שנדרש פעמים רבות עבור אנשים פרטיים וגם עסקים. מי שלוקחים הלוואות כאלה וגם מי שנותנים אותן, הם לרוב בעלי אינטרס משותף אחד לפחות: שהטיפול בהלוואות ינוהל באופן מסודר ככל הניתן. בכדי להבטיח שכך אכן יהיה, דרושות מערכות מחשוב מתאימות. אילו מערכות הן המענה לכך?

להשתמש בכלי המתאים ביותר למשימה

מה עושים עבור ניהול קשרי לקוחות בעסקים? משתמשים במערכת Customer Relationship Management. עבור ניתוח נתונים שיטתי? משתמשים במערכת Business Intelligence. הדוגמאות רבות, אבל העיקרון פשוט: את המענה הטוב ביותר לאתגר עסקי, נותנת בדרך כלל תוכנה ייעודית שפותחה עבורו. הדבר נכון במיוחד בתחומים נישתיים ומיוחדים, כגון אשראי חוץ בנקאי. דוגמה בולטת (בארץ) למערכת כזו היא מערכת לניהול האשראי החוץ הבנקאי תפנית. באתר תפנית זמין מידע מלא עליה ואת התמצית, תוכלו לקרוא עוד מעט במאמר זה. עסקים חכמים, מחליטים על מערכות מחשוב באופן מאוד מחושב, על פי תכנון מוקדם יסודי. זאת, בין השאר מאחר שבהמשך הדרך, מסובך לבצע שינויים. מוטב לבחור מההתחלה, במערכות המתאימות ביותר. משמע – בכלי המתאים ביותר למשימה.

 

 

תפנית במבט על

תפנית מיועדת לעסקים גדולים בלבד ועסקים כאלה, משתמשים פעמים רבות במערכות מסוג ERP. מערכות Enterprise Resource Planning הן מערכות גדולות שמציעות פתרון רחב וכוללני, מבוסס "מודולים". למעשה, תפנית בעצמה היא מערכת מסוג זה. אך היא גם מיוחדת, בכך שהיא פותרת חסרון מסוים של מערכות ERP – הצורך לבצע להן התאמות מיוחדות, עבור המגזר העסקי שבו פועלים ועבור העסק הספציפי. מדובר על שינויים לא פשוטים וגוזלי משאבים. הגישה בה תפנית נוקטת, היא להציע התאמה מראש של התוכנה, עבור מגזרים שונים כגון ניהול אשראי חוץ בנקאי. בכך, היא עשויה לחסוך לכם טרחה רבה וגם לספק את ההתאמה הטובה ביותר, כבר מההתחלה. כך שתפנית יכולה להתאים לכם במיוחד, אם המגזר שבו אתם פועלים מקבל בה ביטוי. יש מבחינה זו רשימת מגזרים לא קטנה, כולל למשל יבוא ושיווק מוצרי צריכה, מוסדות אקדמיה ומלכ”רים וכן יבואני רכב, ליסינג והשכרה. בהקשר אשראי חוץ בנקאי, תפנית עשוי להתאים במיוחד לעסקים שמעוניינים לשדרג את יכולותיהם בניהול פעילות זו. כמובן, היא תתאים גם למי שרק נכנסים לתחום זה ומקבלים את ההחלטה החכמה, להצטייד כבר מראש במערכות מחשוב איכותיות.

מה תפנית כוללת?

עבור עסקים בתחום האשראי החוץ בנקאי, תפנית מציעה כמובן את כל הדרוש לניהול פעילות ייחודית זו. זה אומר למשל הקמת חוזה הלוואה במערכת וביצוע שינויים בו ככל שנדרש בהמשך, טיפול בהיבטי ריבית, הצמדה ובבטוחות מסוגים שונים (אם זה למשל רכב או נדל”ן) וכן ניהול העמלות. תפנית תסייע לכם גם בבקרה אחר פירעון הלוואות, ריביות פיגורים ואפילו בטיפול המשפטי אם יידרש. כל זאת, תוך שילוב מלא ונוח בתהליכי ניהול תזרים המזומנים והנהלת החשבונות בכלל. מעבר ליכולותיה ספציפית לניהול אשראי חוץ בנקאי, תפנית כוללת גם מודולים עבור פעילויות חשובות אחרות בעסק. למשל ניהול מכירות, ניהול רכש וניהול השירות, ניכיון כרטיסי אשראי וניכיון המחאות, ניהול פיננסי, פקטורינג וארכיון דיגיטלי. כמו כן, ישנו גם מודול שימושי מאוד שמטפל בניהול קשרי לקוחות (CRM). מודול זה מסייע בפעילויות רבות, כולל בהיבט ניהול ההלוואות שנותנים או מקבלים.

לסיכום

כלי ייעודי לניהול הלוואות, הוא המענה הטוב ביותר לנושא זה. מבחינה זו, בחירה מצוינת היא ללכת על מערכת תפנית של מטריקס, אשר מותאמת במיוחד למגזר האשראי החוץ בנקאי.