כהורים לילדים, התרחבות המשפחה היא אירוע מרגש המחייב גם שינויים באורח החיים, ובעיצוב הכללי של המטבח. כידוע, המטבח הוא לב לבו של הבית והוא מהווה מקום מפגש ואירוח. ככל שהמשפחה מתרחבת, צרכי המטבח משתנים. על מנת להתאים לצרכים המשתנים של המשפחה, יש צורך ממשי להגדיל את המטבח, ולאפשר יותר מקומות אחסון, שטח עבודה וכן מקומות אירוח. אם אתם מתכננים להגדיל אותו ולעצב מחדש, להלן מספר סגנונות עיצוב שכדאי לכם להכיר, רגע לפני שמתחילים בשיפוץ. מוכנים? בואו נתחיל!

מטבח בסגנון מודרני

מטבח מודרני נחשב לאחד מסגנונות המטבח האהובים ביותר, ולא בכדי. מדובר במטבח המעוצב בסגנון על זמני וקלאסי המשלב  אלמנטים עיצוביים אלגנטיים ומינימליסטיים כמו קווים נקיים וישרים, לצד פלטות צבעים ניטרליות כמו שחור, אפור ולבן. עיצוב של מטבח בסגנון הזה מהווה הזדמנות נהדרת בעבורכם להגדיל את המטבח, וזאת בשל פתרונות אחסון אותם משלבים בתהליך העיצוב והתכנון של המטבח, לרבות ארונות עם מגירות לסגירה שקטה וכן אי שיכול להתאים למטבח פתוח או סגור. משטחי השיש עשויים בדרך כלל מחומרים כמו קוורץ או גרניט, המספקים משטח עמיד וקל לתחזוקה, מה שמעניק לכם כמשפחה את היכולת לנצל את המטבח לעבודה משותפת וכן אירוח. מגוון סגנונות עיצוב כמו הסגנון המודרני אפשר למצוא באתר של מטבחי רגבה, לטובת קבלת השראה וכן יישום של הסגנון הזה אצלכם במטבח, כאשר לכל אורך הדרך אפשר לקבל ליווי מקצועי מצד המומחים של החברה, לטובת קבלת החלטות.

מטבח בסגנון כפרי

מטבח בסגנון כפרי הוא סגנון מטבח טרנדי מאוד שיכול להתאים מאוד לכבוד התרחבות של המשפחה. האלמנטים המזוהים עם סגנון העיצוב הזה כוללים בין היתר שימוש בחומרי גלם טבעיים כמו למשל עץ מלא, וכן שימוש בצבעים חמים כמו למשל צבעי פסטל או צבע נטרלי, כמו למשל בז' ולבן.  מאחר ולמשפחה חשוב הנושא האחסון של המוצרים, במסגרת של עיצוב בסגנון הזה ניתן לשלב מגוון רחב של פתרונות אחסון, כמו למשל מדפים פתוחים, ארונות עם אלמנטים של פרזול לצד משטח עבודה מרכזי על אי שבו ניתן לקיים פעילות עם הילדים, כמו למשל אפייה של עוגיות או בישול משותף. מדובר בדרך נהדרת לעצב את המטבח באופן שמשרת את הצרכים, אבל גם בעל משמעות מבחינת התחושה הכללית.

 

 

מטבח בסגנון אקלקטי

אם אתם לא רוצים להיצמד לעיצוב מובהק כמו עיצוב מודרני או כפרי, אפשר לעצב את המטבח בסגנון אקלקטי. עיצוב מטבח בסגנון אקלקטי הוא למעשה מיקס של אלמנטים עיצוביים, חומרים וצבעים שנועדו להוביל לעיצוב של חלל מטבח בהתאמה אישית. סגנון אקלקטי מאפשר לכם לקבל מגוון רחב של ביטוי יצירתי, וניתן להתאים אותו לצרכים ולהעדפות הספציפיות של המשפחה. עם מטבח אקלקטי, אתם יכולים לנסות לשלב סגנונות שונים, כמו למשל סגנון מודרני וכפרי, ולשלב מאפיינים כמו מדפים פתוחים, גופי תאורה מגוונים וכן חומרי גלם המתכתבים האחד עם השני, כמו למשל עץ ומתכת. עיצוב מסוג זה מתאים במיוחד להרחבת המשפחה מאחר והוא מספק גמישות והתאמה אישית, בהתאם לגודל של המטבח.

לסיכום

הסקירה אותה הצגנו לכם כאן מהווה הצצה לעולם שלם של סגנונות לעיצוב המטבח. באתר של חברת רגבה תוכלו לקבל שפע של מידע אודות סגנונות העיצוב הבולטים, כמו גם ליצור קשר עם נציגי השירות, לטובת הרחבת המטבח ועיצוב התואם את הצרכים הנדרשים של המשפחה המתרחבת.