ההורים שבינינו בוודאי מכירים בעובדה שבשביל להצליח בעולם המודרני ילדינו יהיו חייבים לשלוט באנגלית. בכל תחום בו יבחרו לעסוק, אנגלית היא שפת התקשורת העיקרית בכל תחום מקצועי וגם בתקשורת בין אישית של אנשים ממדינות שונות. כמו כל לימוד של שפה, רצוי להתחיל בו כמה שיותר מוקדם. היכולת של ילדים קטנים ללמוד שפה עולה בצורה ניכרת על זו של מבוגרים. לימוד שפה עם ילדים יכול להיות כיף, תוך כדי משחק. במאמר הזה ריכזנו לכם כמה דרכים שעובדות בלימוד אנגלית שהוא כיפי ויעיל.

תרגול בעזרת ציוד ייעודי

לימוד אנגלית יכול להיעשות באמצעות ערכות שונות ללימוד. אלו יכולות להיות דפי צביעה עם אותיות, מילים, ציורים ואיורים שונים. ניתן לרכוש מחברות אימון מותאמות לכתיבה משמאל לימין. מומלץ כמובן לרכוש כלי כתיבה לצורך התרגול. אלו יהיו כלי הכתיבה שיהיו שייכים רק ללימוד האנגלית. תוכלו להקדיש לכל ערכת הלימוד כולל כלי הכתיבה מקום נפרד על המדף. ניתן גם לעטר אותו באותיות אנגליות או אפילו דמויות מתוך ערכות העבודה והלימוד ובכך לתת חיים וצבע לכל מה שקשור לנושא לימוד האנגלית

חוג ייעודי לאנגלית

קיימים חוגים ופעילויות שונות ללימוד אנגלית שתוכלו לשלוח את הילדים אליהן. אלו חוגים בהן מתבצעות פעילויות שונות, לאו דווקא לימוד פרונטלי, כאשר כולן על טהרת האנגלית. ניתן לשחק משחקים שונים, לעשות ספורט, לטייל והכל במסגרת חוג האנגלית.

איך ללמד ילדים אנגלית בבית - וליהנות מזה!

צפיה בסדרות טלוויזיה

רבות מהסדרות האהובות על ילדיכם הן מדובבות משפה זרה כלשהי. תוכלו למצוא גרסה אנגלית של אותן סדרות ולתת לילדיכם לצפות בה, וזו אפילו תהיה הכנה מצוינת עבור ילדים שעומדים לעלות לכיתה א'. אם יש לכם כללי צפיה או הגבלת שעות מסך כלשהי, תוכלו להגדיר שחלק מאותן שעות צריך להיעשות בצפייה בתוכן באנגלית. ילדים רבים יעדיפו כמובן לצפות אפילו בתוכן באנגלית שהוא יותר מאתגר. עם הזמן הם יתחילו ליהנות מאותן סדרות כי הם יבינו יותר ויותר את התוכן. אפשרות נוספת היא כמובן לצפות באנגלית באותם הפרקים המוכרים להם כבר בעברית. זה יקל עליהם לעקוב אחר העלילה ולהשלים מילים באנגלית מול אלו בעברית.

אפליקציות לימוד אנגלית

כאן יש לכם מבחר עצום של אפליקציות לכל גיל ורמה. היתרון הוא שחלק מאותן אפליקציות מתאימות עצמן לרמה של הילד ואפילו זוכרות אלו מילים וביטויים עליו לשנן עוד ואלו הוא כבר זוכר. לימוד מאפליקציה הוא דרך נפלאה ללימוד אנגלית אבל הוא לא יכול להיות הדרך היחידה מפני שזוהי פעילות שנעשית לבד בדרך כלל.

משחקי קופסא

קיימים משחקי קופסא רבים ללימוד של אנגלית. היתרון במשחקי קבוצה הוא שזו פעילו בה כל המשפחה יכולה להשתתף, לצחוק ולהנות. לימוד האנגלית כאן נעשה בדרך עקיפה ולכן הוא גם יהיה מאד יעיל. משחקי קופסא יכולים להיות הפוגה מרעננת מהמסכים השונים.

חברים דוברי אנגלית

אם יש לכם אפשרות, תוכלו 'לשדך' לילדכם ילדים דוברי אנגלית. יכול להיות שהללו נמצאים במהלך לימוד עברית והם יוכלו להיעזר בילדים שלכם בשביל לעשות זאת. ילדים לומדים שפה הכי טוב כאשר הם נמצאים בחברת ילדים אחרים. תוכלו כמובן להציע בתור פעילות את אחת הפעילויות שהזכרנו כאן: משחק קופסא, צפיה בחברותא בסדרת טלוויזיה באנגלית או אפילו השתתפות בחוג ילדים שנעשה בשפה האנגלית או שהוא משלב בין עברית לאנגלית.

הדבר הכי חשוב בלימוד שפה שניה אצל ילדים הוא לא להציג את זה כחובה או מטלה שיש לעמוד בה. בכל שיטה שלא תהיה, השתמשו בהתלהבות והסקרנות שקיימים בילדים שלכם ותנו להם להראות לכם מה הם מעדיפים לעשות.