בשנת 2015 קמה עמותה יוצאת דופן ששמה עמותת משאלות, הפועלת למען יצירת תקווה ושמחה אצל ילדים המתמודדים עם מחלות קשות או בעלי צרכים מיוחדים. בכל שנה העמותה הזו עובדת בחריצות כדי לשנות את חייהם של הנפשות הצעירות האלו. באמצעות הגשמת משאלות ליבם העמוקות ביותר, העמותה מעלה חיוך על פניהם וגם עוזרת להם לפתח חוסן שיכול לנצח כל אתגר.

הגשמת משאלות: מקור לשמחה ולחוסן נפשי

בלב השליחות של עמותת משאלות נמצא הרצון להגשים חלומות ומשאלות של ילדים המתמודדים עם מחלות קשות או ילדים בעלי צרכים מיוחדים. אי אפשר לזלזל בכוחה של הגשמת משאלה – יש לה פוטנציאל לרומם את מצב הרוח ולהצית נחישות ומוטיבציה מחודשת להתגבר על אתגרים. הנפשות הפועלות בעמותת משאלות מבינות זאת לעומק ושמו להן למטרה העיקרית להפוך חלומות למציאות. באמצעות תכנון קפדני ותיאום עם גורמים חיצוניים, העמותה משתפת פעולה עם ילדים ומשפחותיהם כדי לזהות את המשאלות היקרות להם ביותר. משאלות אלו יכולות לנוע בין פגישה עם מפורסם אהוב לטיול הרפתקני בטבע, או אפילו ביקור במקום שיש לו משמעות אישית וחשובה לילד. על ידי הגשמת חלומות אלו, עמותת משאלות מספקת חוויה בלתי נשכחת ומקור של תקווה היכול להשפיע רבות על רווחתם הנפשית של הילדים המיוחדים.

תמיכה מקיפה בילדים ובמשפחות

הגשמת המשאלות היא אבן יסוד בפעילות העמותה, אך זהו אינו התחום היחיד שבו היא פועלת. מתוך הכרה באתגרים הרבים העומדים לפני ילדים עם מחלות קשות וצרכים מיוחדים ומשפחותיהם, עמותת משאלות מסייעת להם ומספקת תמיכה מקיפה לכל מי שזקוק לה:

 

תרומה למחקר ולמימון טיפולים: מניעים התקדמות בתחום הרפואה

השפעתה של עמותת משאלות מתפרשת מעבר לילדים עצמם ולמשפחותיהם. העמותה עוסקת באופן פעיל בתרומה למחקר ובמימון טיפולים למצבים המשפיעים על חייהם של ילדים בכל הארץ. באמצעות שיתוף פעולה עם מוסדות רפואה ומרכזי מחקר, עמותת משאלות ממלאת תפקיד חיוני בקידום הידע הרפואי, בפיתוח טיפולים חדשניים ובשיפור איכות הטיפול בילדים עם מחלות קשות וצרכים מיוחדים.

מעבירים את זה הלאה: עמותת משאלות עוזרת לכולם

ההשפעה של עמותת משאלות מהדהדת בחייהם של כל מי שהיא יוצרת איתו אינטראקציה. היתרונות של ארגון זה הם רבים וכוללים ממדים רגשיים, פסיכולוגיים וחברתיים:

לסיכום

עמותת משאלות פועלת כבר כמעט עשור כדי להגשים את משאלותיהם של ילדים חולים או כאלו בעלי צרכים מיוחדים בכל רחבי הארץ. העמותה עוזרת להם ולמשפחותיהם להתמודד עם המצב הלא פשוט שהם נמצאים בו, תומכת במחקר למציאת פתרונות יעילים להתמודדות עם האתגרים הרפואיים השונים ומחזקת את רוח ההתנדבות והנתינה בחברה.