אם גם הילד שלכם מבלה הרבה שעות במטבח ומנסה להכין מאכלים חדשים, אם הוא מרותק לתכניות בישול ונצמד אליכם כשאתם מבשלים בניסיון ללמוד ובטח אם הוא מדבר על התשוקה והאהבה לאוכל ובישול – בתור הורים אתם חייבים לתת לו את הבמה והכלים להצליח ולקחת את התחביב לרמה המקצועית. איך עושים את זה בדיוק? סדנאות בישול וחוגים זה נחמד, אבל אם הילד שלכם מכוון יותר גבוה, למה שלא תאפשרו לו ללמוד את זה באופן מקצועי בבית ספר לבישול? זה הזמן להכיר את התיכון הקולינרי של מכללת רימונים, בית הספר שייתן לילדים שלכם את הכלים להפוך לשפים מקצועיים.

הכירו את בית הספר לבישול לנוער של מכללת רימונים

בית הספר לבישול לנוער רימונים בטבריה הוא תיכון קולינרי בפיקוח ומימון של משרד העבודה. בבית הספר לומדים כשבעים תלמידים בכיתות ט׳ עד י״ב שמגיעים מאזור הצפון בעיקר, עם מספר תלמידים שמגיעים גם ממרכז הארץ ואפילו מהדרום. מעבר למקצועות הבישול והקולינריה שנדבר עליהם ממש בהמשך, לומדים התלמידים גם את כל מקצועות הליבה – אנגלית, עברית ולשון, אזרחות, היסטוריה ומתמטיקה וכמובן ניגשים למבחני הבגרות.

לימודי בישול בתיכון הקולינרי

הדגש בלימודים הוא כמובן על הלימודים הקולינריים, כאשר בסוף הלימודים יוצאים התלמידים עם תעודת טבחות סוג 1. נושאי הלימוד השונים הם רבים ומגוונים וכוללים את תורת האירוח, תזונה ותברואה, קונדיטאות, מסעדנות, תורת היין, צרפתית מקצועית, אנגלית, כשרות וחגי ישראל, מבוא למחשבים, עזרה ראשונה ובטיחות, תקשורת בינאישית, יזמות עסקית, הכנת מרקים, הכנת מנות ראשונות חמות וקרות, תכנון והכנת תפריטים, בישול ירקות, אורז, פסטות ותפודים, בקר, עוף ודגים וכן הלאה. כלומר – התלמידים מקבלים ידע מעשי שימושי ביותר, לא רק בישול טכני, אלא גם הבנה של ענף המסעדנות ושל כל הפן העסקי של ניהול עסקי מזון.

 

 

התנסות מעשית שסוללת דרך להצלחה

מעבר ללימודים עצמם, בכיתות י״א וי״ב משתבצים כלל התלמידים להתנסויות מעשיות ומתחילים לעבוד בחדרי אוכל, מסעדות, אולמות אירועים וכדומה. כל התהליך נעשה בליווי צמוד של סגל בית הספר מתוך מטרה לוודא השתלבות תקינה ולמידה אמתית דרך ההתנסות. בפועל, השלב הזה מאפשר להרבה תלמידים להשתלב אחרי הלימודים במגוון עבודות בתחום.

התאמה מושלמת לתלמידים עם קשיי למידה

האופי האינטימי של הלימודים בבית הספר הוא הקרקע המושלמת לתלמידים עם קשיי למידה כמו הפרעות קשב וריכוז או קושי להשתלב במסגרות לימודים סטנדרטיות. צוות בית הספר כולל מחנכים, מורים, שפים, יועצת חינוכית, פסיכולוגית, מורה ללקויות למידה ורכזת תעסוקה שכולם ביחד אחראים באופן אישי להצלחה של כל אחד מהתלמידים. המשמעות של הדבר היא שאם הילד שלכם התקשה להשתלב עד כה במסגרות שונות ואם הוא אכן מתחבר לעולם הבישול, זוהי אופציה מעולה עבורו. צריך לזכור כל הזמן שהלימודים כוללים גם למידה של מקצועות הליבה החשובים וצבירה של יחידות לתעודת הבגרות. כמו כן מקבלים בסיום הלימודים גם תעודת 12 שנות לימוד.

חזון בית הספר

תיכון קולינרי רימונים הוא בית חם ואוהב לתלמידים ששם דגש עם עיצובים בתור אנשים משכילים, חושבים, סקרנים וחפצי למידה. הוא מחנך להצלחה אישית ומקצועית ושם דגש עצום על התנסות מעשית וחוויות הצלחה לכל אורך שנות התיכון. דגש נוסף הוא על שיתוף פעולה מלא אל מול ההורים וכל הדברים האלו מבטיחים את ההצלחה והשגשוג של התלמידים.

לסיכום

רוצים לדעת עוד? אל תהססו לפנות את מכללת רימונים ולקבל מידע נוסף.