זוכרים את הנסיעות הספונטניות שנהגתם לצאת אליהן לפני שהפכתם להורים? טיולים מהסוג שבו אפשר פשוט לארוז תיק, לבחור יעד ולצאת לדרך בלי לחשוב פעמיים? על אף שהחיים שלכם השתנו והאחריות גדלה, הרצון לחופשות המרגיעות האלה לא נעלם, וזה לא נגמר כאן – זה בסדר גמור וגם די חיוני להיכנע לכמיהה הזאת מדי פעם. במאמר שלפניכם תוכלו לקרוא איך גם אתם יכולים לתכנן לעצמכם חופשה קצרה בלי הילדים – מדי פעם מגיע לכם.

חשיבותו של בילוי להורים בלבד

ראשית, בואו נדבר על למה חופשות כאלו הן קריטיות. הורות היא עבודה במשרה מלאה, ועל אף שיש שיאמרו שזהו התפקיד המתגמל ביותר, הוא גם יכול להיות סוחט פיזית ורגשית. באמצעות הקצאת זמן שהוא רק שלכם אתם תורמים לעצמכם בכמה מובנים:

בחירת היעד המושלם

בחירת היעד לחופשה תלויה במידה רבה בתחומי העניין שלכם. הינה כמה רעיונות שכדאי לשקול:

אירוח מפואר לשהייה בלתי נשכחת

זהו הזמן שלכם בלי הילדים, אז למה לא להשקיע קצת? שקלו להתארח במקום המציע שפע רב ואת כל השירותים שאתם חולמים עליהם. לדוגמה, אתם יכולים להזמין חופשה במלונות יוקרה עם בריכה פרטית. יחידות אירוח כאלה מציעות את הנוחות הטובה ביותר, וגם מבטיחות פרטיות מוחלטת וחופשה מפנקת. התעוררות לנוף עוצר נשימה, ארוחת בוקר במיטה וטבילה בבריכה הפרטית שלכם יכולים להפוך את החופשה שלכם לבלתי נשכחת באמת.

פעילויות לחיבור מחדש

הרעיון העיקרי של החופשה להירגע ולהתרענן, אך תכנון כמה פעילויות יכול לעזור לכם לחזק עוד יותר את הקשר שלכם:

 

 

תכנון מראש

עכשיו אחרי שהחלטתם על היעד והפעילויות, הגיע הזמן להתייחס לפיל שבחדר – כל מה שקשור לשגרה של הילדים.

חוזרים הביתה

לאחר חופשה מרעננת, המעבר חזרה לשגרה יכול להיות חלק אם הוא מתוכנן היטב:

לסיכום

יציאה לחופשה להורים בלבד היא אינה בריחה מחובות ההורים אלא הצתה מחדש של הקשר והנאה מרגע של שקט. לקיחת הזמן המיוחד הזה מאפשרת לכם ולבן או בת הזוג לגלות מחדש זה את זה מחוץ להקשר של הורות וגם לחזור הביתה עם מוטיבציה מחודשת ואנרגייה רבה. אל תהססו לאפשר לעצמכם להשאיר את הילדים עם בייביסיטר אמין או עם בני המשפחה ולצאת לטיול קצר שאתם הכי חשובים בו.