טיפולי פוריות יכולים להיות מייגעים ומתישים פיזית ונפשית, אך הרפואה הסינית מציעה מגוון כלים לתמיכה בכניסה להריון. מהו דיקור סיני וכיצד הוא יכול לעזור? כיצד הוא משפיע על הפוריות? כל התשובות ומידע נוסף במאמר שלפניכם.

מהו דיקור סיני?

דיקור הינו שיטת טיפול מהרפואה הסינית, בה נעשה שימוש למעלה מ-2,500 שנה. השיטה מבוססת על איזון אנרגטי בעזרת דיקור במחטים קטנות בנקודות על פני העור הנקראות מרידיאנים. כל נקודה על פני העור מייצגת איבר או סימפטום, ושילוב של דיקור בכמה נקודות ביחד יכול לשחרר חסימות אנרגטיות ולהזרים את אנרגיית הצ'י, אנרגיית החיים הזורמת לנו בגוף, ובכך להקל על תסמינים של מחלות או מצבים רפואיים אחרים. דיקור סיני לפוריות עשוי להשפיע על הסיכוי להרות על ידי דיקור במקומות המתאימים והזרמת אנרגיית הצ'י למקומות הזקוקים לכך, כפי שמתואר בהמשך המאמר.

איך דיקור סיני יכול לסייע לפוריות האישה?

ישנם 365 מרידיאנים על פני העור. אלה ערוצי אנרגיה בעלי זרימה מוגדרת מבחינת כיוון ומסלול. כל נקודה הינה בעלת אופי אנרגטי אחר ובעל יכולת אחרת לייצר שינוי ותנועה. יש נקודות דיקור מסוימות המשפיעות על יכולת התפקוד של מערכת הרבייה וכן על זרימת דם תקינה לרחם ולשחלות.

במהלך טיפול בדיקור סיני, המטפלים עוקבים אחר כל שלבי הווסת לאורך החודש ומתאימים את העקרונות הטיפוליים לכל שלב בתהליך, מקליטה טבעית להריון ועד טיפולי פוריות, וכן לאופי הטיפול המערבי שמקבלת האישה, כמו טיפולי פוריות או נטילת תוספי תזונה. יש תזמונים מדויקים לטיפולי דיקור סיני, שמטרתם לתמוך בשחלות ביצירת זקיקים, לאזן את הגוף בעקבות ההורמונים והתרופות, להזרים את אנרגיית הצ'י לרחם ולעודד השרשה. כמו כן, הניסיון מלמד שככל שהאישה מגיעה לטיפולים מוקדם יותר, כך ההשפעה של הטיפולים תהיה מיטיבה יותר, אך אף פעם לא מאוחר מידי להתחיל בטיפולים משלימים ובפרט דיקור סיני.

 

 

היתרונות של דיקור סיני לפוריות

הדיקור הסיני יכול לתמוך ולסייע לכניסה להריון במגוון דרכים:

פוריות בעיני הרפואה הסינית

לפי הרפואה הסינית, מסתכלים על האישה במבט כולל הרואה את כל מערכות הגוף כמערכת אחת שלמה, שגם הפריון הוא חלק ממנה. כמו כן, חיי האישה מחולקים ל"מעגלי חיים" שבהם מידי שבע שנים מתרחש אירוע אחר; בגיל 14 מגיעה הווסת הראשונה, גיל 21 הוא שיא הפוריות וגיל 49 הוא גיל הבלות. לפי מחזור החיים שבו נמצאת האישה, מתאימים לה את הטיפול המדויק עבורה. למשל, הטיפול באישה בת 35 יהיה שונה מהטיפול באישה בת 28.

לסיכום

תהליך הכניסה להריון יכול להיות מאוד מתסכל. נשים שלא יכולות להרות באופן טבעי לרוב פונות לטיפולי פוריות, אך כדאי לדעת שגם טיפולים מהרפואה הסינית, ובפרט דיקור סיני, יכולים לסייע ולהעלות את הסיכוי לכניסה להריון. הדיקור מתרחש בנקודות ספציפיות הקשורות לפריון ולמערכת הרבייה של האישה ומחדש את זרימת האנרגיה לאזורים אלה. אם אתן מתקשות להיכנס להריון, כדאי לברר אודות דיקור סיני כטיפול תומך בתהליך הכניסה להריון.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.