אם גם אתם הורים לילדים, סביר מאד להניח שגם אתם רוצים לראות אותם עושים דברים אחרים חוץ מלבהות במסכים כל היום. למרבה הצער, זה בהחלט מאפיין בולט של דור הילדים בימינו שהמסכים מרובים וזמינים עבורם הרבה יותר מאי פעם. כמעט לכל אחד מהם יש טלפון נייד משלו, לכולם יש טלוויזיות ומסכים גדולים בבית ובדרך כלל גם קונסולות משחק ובשנים האחרונות אפילו הלמידה מרחוק דרך טאבלטים ומחשבים ניידים הפכה לעניין נפוץ וכמעט שגרתי. בדיוק בגלל זה חשוב שנעודד אותם לעשות גם דברים אחרים, לתת למוח מנוחה ולרכוש מיומנויות חשובות שלא קשורות בהכרח לשימוש במסכים, ודרך נפלאה לעשות זאת היא להכיר להם משחקי קופסא מהנים ומאתגרים. אם זה משהו שגם אתם רוצים לנסות, אנחנו רוצים להמליץ כל כמה משחקים כאלו שילדים ובני נוער בהחלט יאהבו וייהנו מהם.

מונופול

ובכן, יש כמה משחקי קופסא לילדים שאפשר לרכוש, אבל אין ספק שמונופול הוא אחד המיתולוגיים והאהובים שבהם. מרוויחים כסף, קונים נכסים, בונים בתים ומלונות ועושים הרבה משא ומתן עם שאר המשתתפים. משחק חוויתי שישאיר אתכם ואת הילדים שלכם עסוקים לשעות ארוכות.

אניגמה

אחד המשחקים המדליקים והמלמדים ביותר. מעבירים קוד מוצפן בצורה של תקשורת גלויה ולכאורה תמימה ואסור ששאר המשתתפים יעלו על הקוד שלנו. מצחיק ומהנה בהחלט.

מי אני?

אחד המשחקים האהובים ביותר על ילדים ומשחקים אותו בזוגות. כל משתתף מקבל לוח עם דמויות של אנשים וכל משתתף בוחר באקראי דמות כאשר המשתתפים צריכים לגלות את הדמות של היריב. כל משתתף שואל בתורו שאלות מכווינות עם תשובה של כן ולא וכך אפשר לפסול אנשים לא רלוונטיים עד שמגיעים לתשובה. הראשון כמובן הוא המנצח.

תחזיקו אצבעות

סדרת פרצופים מצחיקים – מרכיבים רביעיות על ידי חיקוי מדויק של תנועת האצבע של הקלף, ללא שימוש במילים. מתאים לפיתוח מוטוריקה עדינה ומומלץ במיוחד לילדים לקראת עלייה לכיתה א'.

איש הכלב – מתקפת הפשפשים

משחק מדליק סיפורי וציורי שילדים מתחברים אליו ממש בקלות. עיר הכלב מותקפת על ידי פלוגה מסוכנת של פשפשים. רק המשתתפים יכולים לעזור להם בעזרת הקלפים, הקוביות ומעט תושייה, מזל ודמיון. שעות על גבי שעות של כיף ומתאים גם למשחק יחד עם ההורים.

מסביב לעולם

אם אתם אוהבים מונופול, ודאי תתחברו למשחק העסקים חובק העולם הזה. במהלך המשחק עוברים בנקודות שונות בעולם, עושים עסקים ומרחיבים את השליטה שלנו, ועל הדרך ילדים יכולים ללמוד מושגים בסיסיים חשובים כמו בנק, דרכון, מעברי גבול, שגרירות, המרת כספים וכן הלאה.

מבלים בכיף - בלי מסכים: משחקי קופסא מומלצים לילדים - וממכרים במיוחד

האתגר הגדול

משחק מדליק במיוחד המבוסס על תכנית הטלוויזיה באותו השם. השחקנים נעזרים בגיבורי העל כדי להשלים את המשימה ולהציל את המצב על ידי ביצוע פעולות שונות והרכבת פאזל במרכז הלוח.

משחק הזיכרון

לפעמים המשחקים הפשוטים ביותר הם המהנים ביותר, וכשמדובר על ילדים קטנים יותר בגילאי גן ותחילת יסודי, אין ספק כי משחק הזיכרון הוא אחד האהובים והמלמדים. טכניקות של זיכרון וצילום חזותי ועל הדרך אפשר ללמוד עם תמונות של פרחי בר, בעלי חיים או מקומות שונים בעולם.

מי עשה את זה?

משחק קלפים חברתי, מהיר וקורע מצחוק. השחקן הראשון שייפטר מכל הקלפים שבידיו יסיר את האשמה מחיות המחמד שלו – הרבה עבודה על זיכרון וזריזות ידיים.

אם כך, כאן יש כמה רעיונות בהחלט מנצחים למשחקי קופסא וככל הנראה הילדים בהחלט יתחברו וישמחו לקחת הפסקה מהמסכים.