אם אתם גרים בבית פרטי ויש לכם "כמה שקלים" שחסכתם עבור השקעה טובה – כדאי שתשקלו התקנת לוחות סולריים על הגג. כיום, יותר ויותר בתים פרטיים נבנים באמצעות ייצור פתרונות חסכוניים באנרגיה וידידותיים לסביבה, כאשר התקנת לוחות סולריים על הגג גם חוסכת כסף וגם מאפשרת השקעה משתלמת לעתיד הקרוב והרחוק.

אבל מה צריך לדעת על מהלך כזה והשקעה מסוג זה?

בתחילה חשוב להבין מה זה אנרגיה סולרית. אנרגיה כזאת מיוצרת ממשאבים טבעיים כמו מקרני השמש או מהירח, כמו גם מגאות המים, מהרוח ומשאר אלמנטים טבעיים. לוחות סולריים הם אלמנטים שמתקינים על הגג הממוקמים מול קרני השמש ואוגרים אנרגיה ולאחר מכן ממירים את האנרגיה לחשמל. הלוחות מעבירים חשמל טבעי לכל המרחב של המבנה ומאפשרים הפעלת מגוון מכשירים בבית. חשוב לדעת כי התקנה של לוח סולארי היא מהירה ופשוטה ונעשית על ידי מומחים בתחום. המטרה לחסוך בחשמל ובמשאבים, להיות ידידותיים יותר לסביבה ולהשקיע באצירת אנרגיה אותה אפשר למכור בהמשך לחברת החשמל. בכך אפשר לכסות את ההשקעה ולהמשיך להרוויח.

לוחות כאלה עמידים למשך 25 שנים ויותר, ומאפשרים השקעה לטווח ארוך וחסכון תמידי. את הלוחות מתקינים אחד לצד השני בצורה של קיבוע אל הגג ומחווטים אל ממיר שנמצא במיקום נוח. כך אפשר להתחיל לאגור חשמל, גם בימים חמים וגם בימים קרירים יותר.

כמה כסף תניב לכם השקעה בלוחות סולריים?

כדי לדעת כמה אפשר להרוויח במידה ויש לכם בית פרטי עליו תרצו להתקין לוחות סולריים מומלץ להבין כמה תצטרכו להשקיע. בבתים פרטיים ממוצעים בהם מתקינים את הפנלים (לוחות סולריים) על הגג בתוספת ציוד כמו ממירים והקמת תשתית, ההשקעה תדרוש סכום של 30,000 שקלים ויותר, כמובן שהכול תלוי בגודל הגג ואיכות העבודה. לאחר סיום הפרויקט תוכלו להתחיל לאגור חשמל כאשר לוחות כאלה יכולים להחזיק מעמד ל-25 שנים ויותר.

גם הילדים שלכם יוכלו להנות מההשקעה בעתיד בעיקר אם תבצעו תחזוקה של פנלים סולריים ותקפידו בכל עשור לבצע תיקונים וחיזוקים ללוחות על ידי המומחים.

הגג שלכם שווה כסף: לוחות סולאריים הם ההשקעה הבאה של הורים צעירים

הרווחים יגיעו לידי ביטוי במכירה של החשמל לחברת החשמל אשר מתחייבת לקנות חשמל המיוצר ממערכות סולריות לתקופה של 25 שנה ויותר. כך אפשר להתחיל להחזיר את כספי ההשקעה ולהבטיח כי גם לכם וגם לילדים שלכם תהיה הכנסה חודשית נוספת וטובה.

חשוב לדעת שההחזרים מחולקים למסלולי מכירה ממערכות ביתיות שמעבירות את החשמל ישירות לחברת החשמל המשלמת על כל קילו וואט מיוצר. לאחר מכן חברת החשמל מעניקה גם זיכויים ונקודות על כל קילו וואט ונקודות זיכוי על ההפרש.

התעריף הממוצע  עומד על 48 אג’/קוט”ש עבור מתקנים בהספק נמוך מ-15 קוו”ט, ו-45 אג’/קוט”ש עבור מתקנים בהספק גבוה.

מה הרווחים שהילדים שלכם יקבלו בעתיד?

הרווחים תלויים בכמות החשמל שייצרו הלוחות ויכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים בשנה! כמו כך, החסכון בחשמל שווה ערך וחסכני מאד והילדים שלכם וגם אתם יכולים להיות ידידותיים יותר לסביבה באמצעות שימוש בפנלים סולריים ולא בחשמל שנוצר ממשאבים כמו נפט או פחם שמזהמים את הסביבה.

אז אם אתם גרים בבית פרטי ורוצים להיות חלק מהמהפכה שנועדה עבור הסביבה כמו גם לחסוך משאבים ולהשקיע נכון – זה הזמן לפנות אל חברות מומחיות באנרגיה סולארית המתקינות בצורה בטוחה ונכונה לוחות סולריים על גגות של מבנים פרטיים.