כהורים, חובתכם הבסיסית כוללת לא רק את טיפוח חלומותיהם של הילדים אלא גם את טיפוח בריאותם. בתוך השגרה העמוסה של החיים קל לשכוח מהמשמעות של הגנה על הילדים מפני סכנות העישון הפסיבי. במאמר שלפניכם תוכלו להבין מדוע חשוב להישמר מעישון ליד הילדים, וגם לקבל עצות פרקטיות למימוש המשימה הזאת.

הבנת הסיכונים של עישון פסיבי

עישון פסיבי הוא מצב של נשימת העשן היוצא מסיגריה בוערת, מבלי לעשן את הסיגריה עצמה. העשן של הסיגריה מכיל יותר מ-7,000 כימיקלים, ובהם מאות כימיקלים רעילים וכ-70 מהם עלולים לגרום לסרטן. ילדים נמצאים בסיכון מוגבר להשפעות השליליות של עישון פסיבי בשל הימצאותם בתהליך התפתחות כלל מערכתי בגוף, כולל מערכת החיסון והאיברים הפנימיים.

ההשפעה הבריאותית על ילדים

ילדים החשופים לעישון פסיבי נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח מגוון בעיות בריאותיות:

 

 

יצירת סביבה ביתית ללא עישון

סביבה ללא עישון בבית דורשת מחויבות ונחישות. הינה כמה צעדים מעשיים שתוכלו לנקוט כדי להגן על ילדיכם מפני עישון פסיבי:

לסיכום

להורים יש בידיים הכוח לעצב את עתיד הילדים, ואיתו מגיעה האחריות להגן עליהם מפני פגיעה. לעישון פסיבי עלולות להיות השלכות רפואיות חמורות לא פחות מעישון אקטיבי, וזוהי חובתכם למנוע מהילדים שלכם חשיפה לחומרים הנמצאים בעשן סיגריות. הדרך ליצור סביבה ללא עישון בבית או ברכב היא לא רק בחירה מעשית, אלא עדות למסירות שלכם לרווחה שלהם. יש צעדים רבים שאפשר לנקוט כדי להימנע מעישון בסביבת הילדים, החל בקביעת אזורים מיועדים לעישון, דרך שימוש במוצרים שאינם מפיקים עשן כמו סיגריות אלקטרוניות או מסטיק ניקוטין, וכלה בהגברת המודעות במשפחה למטרה החשובה הזאת.