עמותות לילדים

הורות מעולם לא הייתה פשוטה, וגם לא מגיעה עם ספר הדרכה להורה המתחיל. הורים רבים שמתמודדים עם קשיים או מצוקה בכל נושא הקשור לגידול הילדים זקוקים לעתים לעצה או הכוונה ע"י גורמים מקצועיים. אחת האפשרויות לקבלת מידע והכוונה הן עמותות בישראל. בישראל קיימות כ-40 אלף עמותות שיכולות לתת מענה למקרים או מצבים שונים, בנושאים שונים ועבור ילדים בגילאים שונים. במאמר זה נחשוף דרכים ליצירת קשר עם עמותות להורים וילדים בריאים.

עמותת הורות משותפת = טובת הילד

עמותה זו פועלת לקידום חקיקה בתחום המשפחה וההורות, וקידום זכויות הילד בישראל. עיקר פעילותה של העמותה מתמקדת בסיוע להורים גרושים או פרודים בקיום הורות משותפת, בכל מה שנוגע לגידול הילד והתנהלות החיים התקינים לצד הפרידה. העמותה רשמה לעצמה הישגים נכבדים בתחום המשפטי ובסיוע להתנהלות הורים בחיי היומיום שלהם וגם מול מוסדות המדינה. העמותה פועלת במרבית האזורים בארץ, ופעילה ביותר באזור המרכז. ניתן לפנות לעמותה באמצעות "צור קשר" באתר, פנייה באמצעות מייל או באמצעות עמוד הפייסבוק של העמותה. העמותה לא מקבלת פניות טלפוניות, ולכן מומלץ להשתמש באמצעים הדיגיטליים העומדים לרשותכם כדי לפנות לעמותה לסיוע ומידע.

בנערינו – מרכז ייעוץ והכוונה להורים ונוער

עמותה זו פועלת בתחום הייעוץ והליווי להורים ונוער, וגם לנוער בסיכון. העמותה מסייעת בהכוונה להורים בכל הנוגע לטיפול בילדיהם, בסיוע רגשי, חינוכי וחברתי למשפחות, בין הורים לילדיהם וגם בנושאי זוגיות. העמותה תומכת כלכלית בנוער בסיכון, במשפחות חד הוריות ובנזקקים, ומסייעת בהתאמת מסגרת לילדים ונוער שזקוקים לכלים להעצמה והגשמה עצמית. עוד פעילות חשובה שמציעה העמותה היא ייעוץ וגישור להורים, לבני הנוער עצמם ובין המשפחה למסגרת הלימודית או הקהילה אליהם הם משתייכים. העמותה פועלת במרבית האזורים בארץ, אך עיקר פעילותה במרכז. ניתן ליצור קשר עם העמותה באמצעות "צור קשר" באתר האינטרנט שלה, באמצעות מייל או במספר הטלפון 103-678052.

חיוכים – להורים ולילדים מאושרים יותר

עמותה זו פועלת בתחום הפעילות החברתית ומיועדת למגזר הדתי – חרדי. פעילותה מיועדת למשפחות ברוכות ילדים, משפחות מעוטות יכולת כלכלית, לנשים לפני או אחרי לידה וגם למשפחות עם ילדים חולים או בעלי צרכים מיוחדים. העמותה מאפשרת פעילויות לשעות הפנאי המיועדות להגשמה והעצמה, למידה, ויותר מכל תמיכה בבריאות הפיזית והנפשית של המשפחות. העמותה פועלת במרבית אזורי הארץ, אך עיקר פעילותה באזור המרכז. ניתן ליצור קשר עם העמותה במספר הטלפון 089454763.

סיכום

אם אתם זקוקים לעזרה בגידול ובטיפול בילדים או נוער, בהתנהלות בחיי היומיום או בקשיים אחרים בחיי המשפחה, פניה לעמותה יכולה בהחלט לעזור לכם לקבל עזרה, אוזן קשבת, פתרונות לבעיות, גישור או ליווי. אל תהססו לבקש עזרה, וזכרו כי העמותות הללו קמו במטרה לסייע לכל מי שזקוק לסיוע, והאנשים הפועלים בעמותות עובדים לרוב בהתנדבות, ללא רווח מפעילותם במסגרת העמותה, ועושים זאת מתוך תחושת שליחות ורצון להגיש עזרה. לעתים הסיוע, ולו הקטן ביותר, יוכל לשנות את חייכם מקצה אל קצה, לשפר את איכות החיים ולגרום לכם להיות מאושרים קצת יותר.