ויטמין D אצל ילדים

ויטמינים ומינרלים הם חלק בלתי נפרד מהזנת הגוף, ואולי לא הרבה יודעים, אך לוויטמין D יש השפעה ניכרת על בריאות העצמות, ומחסור ממנו עשוי להוביל לנזקים מוטוריים ואף למחלות. מה חשוב לדעת על ויטמין D לילדים, ואיך זה בדיוק קשור לנגיף קורונה? כל התשובות במאמר שלפניכם.

ויטמין D: נעים להכיר

ויטמין D הוא ויטמין חיוני לילדים ופעוטות. הוא בין האלמנטים החשובים ביותר לבריאות עצמות הגוף, משום שהוא תורם באופן ניכר לספיגת הסידן בגוף. הצורך בוויטמין D מתחיל עוד מהרחם, ולכן, חשוב כבר במהלך ההיריון להקפיד על צריכה מבוקרת של ויטמין D. הוויטמין נחוץ לעוברים ותינוקות לטובת התפתחותם, והוא חיוני עבור התפתחות עצמות בקרב ילדים. כמו כן, מדובר בוויטמין המאופיין בלא מעט תפקידים חשובים, וניכר כי הוא מסייע להגנת מערכת הנשימה, המוח והלב. למעשה, יש לא מעט מידע מקצועי על הנושא, ופה נעצור לציין כי תוכלו לקרוא באתר של איך גדלת מידע מקצועי ומקיף, לא רק על ויטמין D אלא על כל מה שנוגע להתפתחותם התקינה של ילדים.

כיצד ניתן לצרוך ויטמין D?

ומה קורה אם ישנו מחסור?

מחסור בוויטמין D עלול להוביל למחסור בסידן, ואף עשוי לגרום לנזקים שונים בתינוקות וילדים כמו היחלשות השרירים ואפילו עיכובי התפתחות. ילדים שאינם צורכים מזון שעשיר בוויטמין D או אינם נחשפים לשמש, עשויים לסבול ממחסור בוויטמין זה. כמו כן, גם ילדים שנוטלים תרופות שמווסתות את רמת הוויטמין בגופם עשויים לסבול ממחסור, ולכן חשוב לשים דגש על הנושא ולפנות ייעוץ מקצועי במידת הצורך.

ומה הקשר לקורונה?

ובכן, יש לא מעט מאמרים שטוענים כי ויטמין D עשוי להועיל במאבק נגד קורונה, משום שמדובר בוויטמין שמשפיע על המערכת החיסונית, ועשוי להשפיע במקרה של דלקת ריאות או זיהומים במערכת הנשימה. הדעות לגבי אמינות המידע הן חלוקות, משום שישנם מחקרים שטוענים שוויטמין D אכן יעיל במלחמה בקורונה ויש מי שמעידים שאין כל קשר. עם זאת, צריכת ויטמין D היא חלק בלתי נפרד מצריכת הוויטמינים היומית, והיא מאוד חיונית לגוף, ועל כן, בין כה וכה מומלץ להקפיד על צריכה מבוקרת של הוויטמין, ובייחוד בקרב ילדים, פעוטות ונשים בהריון.

 

ויטמין D הוא בין הוויטמינים החיוניים ביותר לגוף, וניתן לצרוך אותו באמצעות אור השמש, מזון או תוספי תזונה. כדאי לבצע בדיקות שגרתיות אחת לרבעון על מנת לוודא שלא קיים מחסור בוויטמין D בגוף. היה וישנו מחסור – פנו לייעוץ רפואי לטובת המשך טיפול.