חופשת הלידה הסתיימה, ואתן חוזרות לעבודה שלכן? הרגע הזה הוא מרגש, אבל הוא גם מאתגר. איך משלבים בין קריירה תובענית לבין טיפול בתינוק קטן? איך מתמודדים עם רגשות האשמה, הלחץ והחרדה? איך מוצאים את האיזון המושלם בין עבודה לחיי משפחה? במאמר זה, תמצאו טיפים מעשיים שיעזרו לכן לחזור לעבודה בצורה חלקה ונעימה ככל האפשר.

תקשרו עם המעסיק שלכן

חשוב מאוד לתקשר עם המעסיק שלכן בצורה פתוחה וכנה לפני שאתן חוזרות מחופשת הלידה. תקשורת יעילה תעזור לכן ולמעסיק שלכן להבטיח חזרה חלקה לעבודה שתתאים לצרכים שלכן ושל המשפחה שלכן. הינה כמה דברים שכדאי לכן לדון בהם עם המעסיק שלכן:

הקלו את החזרה לעבודה

חזרה לעבודה אחרי חופשת לידה יכולה להיות מאתגרת, בין אם אתן מחפשות עבודה בלוחות דרושים עובדים או שאתן חוזרות לעבודה שבה עבדתן לפני הלידה. הינה כמה טיפים שיעזרו לכם להקל על המעבר:

 

 

ארגנו סידור לתינוק

מציאת סידור אמין לתינוק היא משימה חשובה להורים שעובדים. חשוב להתחיל לחפש מוקדם ככל האפשר, כיוון שמעונות יום איכותיים ומטפלות רבות עשויות להיות תפוסות. יש מספר אפשרויות טיפול לילדים, והן:

שמרו על עצמכן

בין הטיפול בתינוק, העייפות והדרישות בעבודה, קל לשכוח את עצמכן. אז, רגע לפני שאתן קופצות חזרה למים העמוקים, חשוב שתזכרו שהדבר הכי חשוב כרגע הוא לטפל בעצמכן! איך? הינה כמה טיפים:

בקשו גמישות ותנאים

אז אתן חוזרות לעבודה אחרי חופשת הלידה? מעולה! אבל רגע לפני שאתן קופצות חזרה למים, חשוב לזכור שיש לכן זכויות בתור אימהות עובדות. אל תהססו לבקש את מה שאתן צריכות כדי לשגשג הן בעבודה והן בבית. הן יכולות לכלול את הדברים הבאים:

לסיכום

החזרה לעבודה אחרי הלידה יכולה להיות מאתגרת, אבל עם קצת הכנה ותכנון, אפשר לעשות זאת בצורה חלקה יותר. זכרו, אתן לא לבד! נשים רבות עוברות את אותו הדבר, ויש המון משאבים זמינים שיכולים לעזור לכן. הכי חשוב, תיהנו מהזמן עם התינוק שלכן וחפשו דרכים לשלב בין הקריירה לאימהות בצורה שמתאימה לכן.