חיי מין סוערים נחשבים בעיני הורים לילדים לפנטזיה רחוקה, וזאת בשל השחיקה בזוגיות, תחושת האי שיווין כמו גם העייפות שמשפיעה מאוד על היכולת להתחבר בצורה אינטימית. מדוע מגע מיני הוא חיוני לצורך חיי נישואין מוצלחים? יצאנו לבדוק וחזרנו עם תשובות.

חווים ירידה באינטימיות? מדובר במוקש רציני בעבור הזוגיות שלכם

לאחר הלידה, נשים רבות מדווחות על תחושה של ירידה משמעותית בחשק המיני. הסיבות לכך רבות – החל מלידה טראומטית שהותירה צלקות וכאבים גם לאחר משכב הלידה ועד לסיבות כמו הנקה ארוכה, עייפות כללית מהטיפול השוטף בתינוק או ריחוק שנוצר בין בני הזוג בעקבות צמצום התקשורת הזוגית. חשוב להבין כי תקשורת בין בני הזוג היא חיונית לצורך קיום של חיי נישואין מוצלחים, אולם אובדן האינטימיות מהווה מוקש רציני בו נדרש לטפל במהירות. למעשה, אובדן אינטימיות משפיע מאוד על היכולת שלכם כבני זוג לשתף ולהתקרב ולכן כתוצאה מכך נוצר ריחוק שעלול להוביל לא פעם לתחושה של חוסר שביעות רצון, כעס וכן חוסר יכולת להגיע לסיפוק מיני, בעיקר מצד האישה.

למה הורים חייבים לשמור על מגע מיני - גם בחיי הנישואים?

חוסר יכולת להגיע לאורגזמה לאחר לידה

חשוב להבין כי היכולת להגיע לאורגזמה גם לאחר הלידה וגידול חיי המשפחה חיוניים לטובת חיי נישואין חזקים ואינטימיים, וזאת בשל ההשפעה של מחסור בחיי מין בעבור האישה. סקסולוג מומחה מסביר על אורגזמה נשית כבעל חשיבות עצומה לחיזוק הקשר הזוגי, כאשר מדובר באחד הנושאים הבולטים שבגינם פונים זוגות לסקסולוג. החל משנות ה 80 נערכו ברחבי העולם סקרים שניסו להבין עד כמה עמוקה הבעיה של נשים להגיע לאורגזמה. הממצאים מדהימים – 76% מהנשים מצליחות להגיע לאורגזמה רק לאחר גירוי של הדגדגן ואילו 20% בלבד מהנשים דיווחו כי הן מצליחות להגיע לאורגזמה לאחר חדירה. עם זאת, מעל ל 30% מהנשים דיווחו כי הן אינו מצליחות להגיע לאורגזמה כלל. מאחר והעייפות הכרוכה בגידול הילדים כמו גם הפערים שנוצרים בין גברים לנשים בעקבות ההישארות של האישה בבית בשלבים הראשונים של גידול הילדים נוצרים פערים בתקשורת שמגיעים לידי ביטוי גם בחדר המיטות. נשים רבות אינן מסופקות ובעקבות כך מרגישות ריחוק, תלותיות ואף חוסר חשק לקיים יחסי מין. חשוב מאוד להקפיד ולנהל שיחה זוגית ללא דיון טכני על חיי המשפחה מתוך מטרה להביע התעניינות אבל גם מתוך מטרה ליצור נתיב תקשורת פתוח שבמסגרתו ניתן לגשר על הפערים שנוצרו ולהוביל את האישה לחוות אורגזמה נשית חזקה.

כיצד ניתן להתגבר על הקשיים בחדר המיטות?

כידוע, הקשיים בחדר המיטות הם חלק בלתי נפרד מחיי נישואין, וזאת כחלק משחיקה טבעית שנוצרת בעקבות הגעתם של הילדים כמו גם העייפות, העומס והמטלות הרבות שחולקים שני ההורים. חשוב להבין כי התמסרות לאקט המיני היא חלק בלתי נפרד מחיזוק הזוגיות והתא הזוגי, ועל כן חשוב להביע סבלנות כמו גם ליצור פריחה מינית המבוססת על פנייה לסקסולוג מומחה אשר ידע להנחות את שני בני הזוג וליצור אפשרות להתמודדות עם החסמים הפסיכולוגים שמשפיעים על האישה להגיע לאורגזמה כמו גם לקיים יחסי מין. מאחר ולא פעם נוצרות ציפיות מוגזמות מהאקט עצמו, חלק מתמהיל הטיפול הוא ליצור תהליך התמסרות שנועד להתגבר על הקושי וליצור יכולת להכיר לעומק את בן/בת הזוג גם אם נדמה לכם כי אתם מכירים בצורה עמוקה את בן הזוג. כולנו עוברים שינויים בחיים ובייחוד בשנה הראשונה שלאחר הלידה, ועל כן אפשר ורצוי להימנע ממצב של ריחוק באמצעות טיפול, פתיחה של נתיב תקשורת כמו גם הבנה כי לעיתים חוסר היכולת הגיע לאורגזמה מצד האישה הוא הורמונלי ואינו מבטא בפועל את חוסר המשיכה. יחד, תוכלו למצוא הנתיב שמתאים לכם לטובת חיזוק הזוגיות – ושמירה על מגע מיני לאורך שנים רבות.