אנשים שעושים ספורט באופן קבוע, גם אם באופן פרטי ולא בהכרח מקצועי, זקוקים לתוספי מזון על מנת להשלים את התזונה בצורה איכותית ולשמור על הבריאות שלהם. כול תוסף תזונה משלים בצורה אחרת את התזונה כך שכול אחד צריך להבין מה בדיוק חסר לו ולמצוא את התוסף אשר ייתן את המענה הטוב ביותר לכך עבורו. ניתן ליטול תוספי תזונה כחלק מהאוכל, באבקה, בכדורים ובדרכים נוספות בהתאם לסוג התוסף ולצורך.

אבקת חלבון

אבקות החלבון מסייעות להזין את הגוף בחלבונים נוספים. החלבונים בגוף אחראים על דברים רבים, ביניהם תיקון השרירים בגוף ותחזוקתם ועל כן, התזונה חייבת לכלול מספיק חלבונים כדי שהגוף יוכל להתפתח כמו שצריך. דוגמא לכך תוסף גיינר היא אבקת חלבון עשירה בפחמימות אשר מספקת את כול מה שהספורטאים צריכים בהקשרי תוספי חלבון לגוף שלהם. ישנם סוגים רבים של אבקות חלבון כך שלכול אחת מטרה ומאפיינים אחרים.

מגנזיום

תוסף נוסף וחשוב לא פחות מהחלבון הוא המגנזיום אשר אמון גם כן על חיזוק השרירים. תוספת המגנזיום מונעת מצב שיש בו חוסר אשר יכול להוביל להתכווצויות השרירים באופן לא רציני מה שיכול הן לפגוע בשגרה היומיומית, אך הן לפגוע באיכות האימון וביעילות שלו. תוסף מגנזיום מומלץ ליטול באופן תדיר ולא בסמוך לאימון עצמו שכן הוא יכול גם לגרום נזק אם הוא קרוב מדי לפעילות גופנית מאומצת כמו באימון.

 

 

חומצות אמינו

חומצות אמינו חשובות מאוד לפעילות התקינה של הגוף, בפרט לספורטאים אשר מבצעים פעילות גופנית מאומצת מדי יום ביומו. ייצור החומצות נעשה באופן טבעי על ידי הגוף, אך הייצור שלו כולל פירוק של תאי שריר במהלך האימון לדוגמא, על מנת לשמור על החוזק והבריאות של הגוף, נוטלים תוספי תזונה של חומצות אמינו על מנת למנוע את הפגיעה בשרירי במהלך הפירוק מה שגם מונע כאבי שרירים.

מתייעצים עם איש מקצוע

כול תוספי התזונה מאופיינים בהיבטים אחרים ותורמים בצורה אחרת, אך לקיחת תוספים בצורה לא מאוזנת ומבוקרת יכולה דווקא לגרום לנזק, אשר אף אחד לא רוצה לחוות, במיוחד לא אנשים שצריכים להיות מפוקסים ובריאים כדי לשמור על פעילות גופנית תדירה ומאוזנת. על כן, חשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע טרם בחירת התוסף, הכמות ותדירות נטילתו. אל תפלו לפרסומות או תיקחו כמובן מאליו החלטות של אחרים, כול אחד שונה ומגיב שונה לדברים.

לסיכום

כיום, הספורט הוא נחלת הכלל, גם הורים שומרים על אורח חיים בריא וכוללים ספורט בשגרה שלהם. כחלק מכך, יש לשקול לקחת תוספי תזונה אשר מסייעים לאימונים להיות איכותיים יותר, ושומרים על השרירים ועל הגוף כולו של אול העוסקים בספורט באופן מאומץ. תוספי תזונה לספורטאים אמורים לסייע לגוף ולהקל על הכאבים, ולכן, חובה לקבל המלצה מאיש מקצוע באשר למינון של התוסף וגם לסוג שתבחרו ליטול בהתאם לצורך שלכם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.